חורוה מולינה: קפטו חטאפה חשוד בהטיית משחק

קפטן וחלוץ חטאפה נחקר במשטרה, המועדון פרסם הכחשה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.20 - 18:26
תחילת כתבה

הדיווחים והידיעות על חידוש העונה בספרד נדחקו היום לכותרות בעקבות סערה שמסעירה את הכדורגל במדינה. בכלי התקשורת בספרד פורסם שחלוץ וקפטן חטאפה, חורחה מולינה, חשוד בכך שהיה לו מידע על הטיית המשחק במחזור הסיום בעונה שעברה, שמנע מקבוצתו עלייה היסטורית לליגת האלופות.

על פי שיחות וואטסאפ, מולינה מחשד שמספר ימים לפני המשחק, שהתקיים ב-18 במאי אשתקד, הוא דיבר עם שחקני העבר קרלוס אראנדה ופאקו אסטבן, וידע ששבעה משחקני ויאריאל קיבלו 1.8 מיליון יורו כדי להפסיד לחטאפה, זאת במסגרת הימורים לא חוקיים שבהם היו מעורבים השניים.

בסופו של דבר, חטאפה איבדה פעמיים יתרון וסיימה ב-2:2 עם ויאריאל בביתה, כשלעומת זאת 0:2 של ולנסיה על ריאל ויאדוליד הספיק להם כדי להבטיח את המקום בשלב הבתים של המפעל הבכיר ביבשת. מולינה עצמו נלקח לחקירה ומכחיש את החשדות, והטלפון הנייד שלו הוחרם על ידי המשטרה.

ארגון השחקנים הספרדי וחטאפה הביעו הודעת תמיכה בשחקן, ובהודעת המועדון נכתב: "המועדון רוצה להביע את תמיכתו הבלתי מותנית בשחקן שלה ומצר על הפרת הזכות הבסיסית של חזקה החפות, ואנחנו רוצים להכחיש את העניין מכל וכל. פרסום ידיעות מופרכות וחסרות בסיס מהווה פגיעה חמורה בתדמיתו של השחקן ובסביבתו האישית והמשפחתית, והמועדון שומר לעצמו את הזכות לנקוט בצעדים משפטיים. חטאפה מגנה התנהגות מסוג זה ותנהג כלפיה באפס סובלנות".