נשיא חטאפה: "פפ ומסי היו קרובים להצטרף"

אנחל טורס גילה: "לאפורטה לא השתכנע למנות את גווארדיולה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.20 - 18:00
תחילת כתבה

החיבור בין פפ גווארדיולה לליאו מסי הוביל לכמה מהשנים היפות ביותר בתולדות ברצלונה, אך האם החיבור היה יכול לקרות דווקא במדריד? ואפילו לא בריאל או באתלטיקו, אלא דווקא בחטאפה? נשיא הכחולים, אנחל טורס,חשף היום בראיון ל"למארקה" שקבוצתו הייתה קרובה מאוד לצרף את השניים בתחילת דרכם.

זה קרה כשמסי היה בן 18, וטורס סיפר: "בשנה הראשונה או השנייה של מסי בבוגרים, היינו מאוד קרובים לצרף אותו בהשאלה לחטאפה. אבל בסופו של דבר, פרנק רייקארד לא הסכים ונשארנו עם החשק".

כאמור, גם המנג'ר הנוכחי של מנצ'סטר סיטי היה קרוב לאמן את חטאפה ב-2008, וטורס סיפר: "יום אחד אני וצ'יקי בגריסטאין, המנהל המקצועי של ברצלונה, היינו בהגרלה של אופ"א בשווויץ והרעיון היה שמיכאל לאודרופ יאמן את ברצלונה ואנחנו נישאר עם פפ גווארדיולה כמחליפו, כי בהתחלה לאפורטה לא היה משוכנע בכלל שכדאי להחתים את פפ".

יש לציין שלאודרופ נחשב באותה תקופה לאחד המאמנים המבטיחים בכדורגל האירופי, לאחר שהוליך את חטאפה הקטנה לגמר הגביע הספרדי ולרבע גמר גביע אופ"א. בסופו של דבר לאפורטה החליט בכל זאת להמר על פפ, והשאר כידוע, היסטוריה. והדני? הקריירה שלו המשיכה לספרטק מוסקבה, מאיורקה, סוונזי וקטאר, וכיום הוא ללא קבוצה.