אריץ אדוריס: החלוץ הודיע על פרישה בגיל 39

חלוץ בילבאו נפרד: "הגוף אמר די, כך הסתיים המסע שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.20 - 18:12
תחילת כתבה

הקריירה של אחד החלוצים הכי קטלניים בכדורגל הספרדי בשנים האחרונות הגיעה היום לסיומה. בגיל 39, אריץ אדוריס מאתלטיק בילבאו, הודיע על פרידה ברשתות החברתיות: "הגיע הרגע. הרבה פעמים הזכרתי שהכדורגל עוזב אותך לפני שאתה אותו. רק אתמול הרופאים המליצו לי על ניתוח, עדיף כבר מחר, כדי לחליף לי את הירך "ולנסות להתמודד עם חיי יומיום רגילים".

"לצערי גוף שלי אמר די", הודעה החלוץ הבאסקי. "אני לא יכול לעזור לחבריי כמו שמגיע להם. אלה גם החיים של ספורטאי מקצועי, פשוט מאוד. לצערי, אנחנו חווים הרבה מאוד מצבים קשים וכואבים. המגפה שאנחנו עדיין סובלים ממנה הותירה נזק בלתי הפיך ואנחנו צריכים להיאבק כולנו. לכן, אל תדאגו לי. זו רק אנקדוטה. בואו נשכח מהסוף שחלמנו עליו, כי יגיע הזמן להיפרד. עכשיו הזמן לומר להתראות וככה הסתיימה הדרך שלי. בלתי נשכחת ומדהימה מההתחלה עד הסוף. תודה רבה".

אדוריס החל את הקריירה באאוררה מחבל הבאסקים, וב-2000 הצטרף לאתלטיק בילבאו, ומאז שיחק גם בבורגוס, ויאדוליד, מאיורקה, ולנסיה ושתי קדנציות נוספות באריות מבילבאו, האחרונה שהבן מ-2012 עד היום. הוא זכה פעמיים בפרס "סארה", שמוענק לכובש המצטיין הספרדי הבכיר בלה ליגה, וסיים פעמיים כמלך השערים של הליגה האירופית. לאורך הקריירה כבש אדוריס 285 שערים ב-780 משחקים, 158 מתוכם בליגה, והוא שני רק לדויד ויאה (186) כבכיר הכובשים הספרדיים במאה ה-21 בלה ליגה. בנבחרת ספרד הוא רשם רק 13 הופעות שבהן כבש שני שערים.

עם זאת, החלוץ הבאסקי זכה רק בתואר אחד לאורך הקריירה - הסופרקופה הספרדי ב-2015, שבו בילבאו ניצחה 1:5 את ברצלונה בצמד המשחקים ואדוריס כבש ארבעה שערים בסך הכל. החלוץ הבאסקי קיווה לסיים את הקריירה עם תואר נוסף לאחר שבילבאו עלתה לגמר הגביע הספרדי נגד ריאל סוסיאדד, אך לצערו מגיפת הקורונה חיבלה לו בתוכניות ואם גמר הגביע אכן ישוחק, אדוריס ייאלץ לצפות בו כאוהד.