ארלינג הולאנד: אנשי המפתח במעבר לריאל מדריד

מראיולה עד זידאן: בספרד ניתחו את השחקנים המכריעים בעסקת הענק שנרקמת לקיץ

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.20 - 12:34
תחילת כתבה

ארלינג הולאנד ממשיך להיות השם החם בכדורגל העולמי, לאחר שרק בשבת האחרונה הוכיח שגם מגיפת הקורונה לא עצרה את כושר הכיבוש האימתני שלו. הנורבגי בן ה-19, שהצטרף רק בינואר האחרון לבורוסיה דורטמונד תמורת 20 מיליון יורו, מבוקש במועדוני הפאר באירופה ובראשם ריאל מדריד. בתקשורת הספרדית ניסו למפות את כל אנשי המפתח בתרחיש, שבסופו הסקורר המחונן צפוי לנחות בסנטיאגו ברנבאו המחודש.

מינו ראיולה - סוכן העל האיטלקי היה מהראשונים לזהות את הפוטנציאל של הנורבגי והפך לנציגו. עצותיו של ראיולה היו גורם מכריע בהחלטה של הולאנד לנחות בדורטמונד, וצפוי להיות לו משקל רב גם בהחלטה שיקבל החלוץ בקיץ הקרוב. בניגוד לעבר, למועדון מבירת ספרד יש מערכת יחסים טובה עם הסוכן, ואם תצליח לשכנעו, הדרך של הולאנד לסנטיאגו ברנבאו תתקצר באופן ניכר.

זינדין זידאן - בניגוד למאמנים אחרים בעבר, דעתו של המאמן הצרפתי תמיד נלקחת בחשבון בנוגע לפרויקטים של המועדון או שחקנים שנמצאים ברשימת הרכש. הולאנד בהחלט מוצא חן בעיניו של זיזו, שמרוצה מהתנועה שלו במגרש ומתאים לסגל הנוכחי שלו. למעשה, זידאן מדמיין את החלוץ כחלק מקבוצת הצעירים שהמועדון בונה, כך שפנייה שלו לנורבגי עשויה בהחלט להוביל להחלטה חיובית של הכישרון, כפי שקרה בעבר עם רפאל וראן וכרים בנזמה.

יחסי ריאל מדריד - דורטמונד - בתרחיש חשוב כזה, גם מבחינה כלכלית, שני שמות בעלי תפקיד מכריע הם נשיא "לוס בלאנקוס" פלורנטינו פרס ומנכ"ל השוורצגלבן, האנס-יואכים ואצקה. דרכו של הולאנד עוברת בין מה שפרס מוכן להציע למה שוואצקה יסכים לקבל. עד כה, היחסים בין המועדונים טובים מאוד ומי שעשוי להשתלב בעסקה הוא אשרף חכימי, שפרץ באופן מרשים בשתי העונות שאליהן הושאל לקבוצה הגרמנית.

שחקני משנה - חכימי הוא לא השחקן היחיד שעשוי להשתלב בעסקה. שם נוסף הוא חברו של הולאנד בנבחרת נורבגיה, מרטין אודגור שעשוי לעשות את הדרך ההפוכה בהשאלה או במכירה כדי להפחית בעלויות. מועמדים נוספים שעשויים לנחות בזיגנל אידונה פארק הם אלברו אודריוסולה, דני סבאיוס, מריאנו, בראהים דיאס, טאקפוסה קובו, לוקאס ואסקס ואוסקר רודריגס.