ריאל מדריד: למה הבלאנקוס מתמהמהים עם רכש?

הספרדים חוששים מהעדר הכנסות על סך 200 מיליון יורו. ההסברים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.20 - 18:49
תחילת כתבה

אם תשאלו כל קבוצה, לא משנה באיזה ספורט, היכן מגפת הקורונה פגעה יותר מכל, כנראה שהתשובה תהיה זהה - בכיס. אבל השאלה האמיתית שצריכה להישאל, היא מה מידת הפגיעה? הרי קבוצה קטנה, שמתבססת על הכנסות נמוכות יותר, תיפגע פחות מאחת שנשנעת על סכומי עתק - וזה בדיוק מה שמפחיד את ריאל מדריד.

הכדורגל אמנם כבר בשלבי חזרה, אבל אי אפשר שלא להבחין בעובדה שמרבית הקבוצות כבר חושבות על העונה הבאה. הבלאנקוס, לעומת זאת, היו די שקטים עד כה בכל הנוגע לחלון ההעברות - בניגוד מוחלט לנמסיס מברצלונה. למה? ל'מארקה' היו כמה תשובות מעניינות לשאלה.

על פי האתר המוערך, הבלאנקוס החליטו להוריד הילוך - לפחות עד שהכדורגל יחזור למצבו הנורמלי - מהחשש להיעדר הכנסות על סך 200 מיליון יורו. בדיווח נאמר שקברניטי המועדון הצליחו להתאים את עצמם למצב הנתון, מאחר ולפניו לריאל הייתה מערכת כלכלית בריאה - וטוב, נו, כמובן שהיא נעזרה בקיצוץ רוחבי בשכר הספקים, המנהלים, ואיך לא, השחקנים (שקיצצו 10-20 אחוזים משכרם). "העונה הקרובה תהיה עונה מאוזנת, כלכלית וחסכונית", כתבו ב'מארקה'. "הגרוע מכל עוד לפנינו, וריאל חוסכת יורו ליום שחור".

התקציב של ריאל לעונת 19/20 עומד על 822 מיליון יורו, כששליש ממנו נשען על הכנסות המועדון - שברובן מגיעות מהסנטיאגו ברנבאו וממכירת שחקנים. הקוליסאום הלבן של מדריד, כידוע, נמצא בשיפוצים שלא ברור מתי יגמרו. כרגע זה לא כל כך משנה כי אין קהל, וריאל תוכל לחדש את משחקיה באצטדיון די-סטפנו, אך על פי הדיווחים, גם בתחילת העונה הבאה לא צפויים להרשות כניסה של מעל 30% מתכולת האצטדיון - והמשמעות, היעדר הכנסות.

אחרי ינואר, כך מקווים במדריד, המצב ישתפר והקהל יורשה לחזור למגרשים במלואו. עד אז, ריאל מדריד צפויה להיות זהירה מאוד בכל הנוגע לרכישת שחקנים. בינתיים, הבלאנקוס עובדים עם מה שיש ומחזירים שחקנים מהגלות, דוגמת אשרף חכימי.