הטרייד הושלם: ארתור עבר ליובנטוס, פיאניץ' לברצלונה

העסקה המדוברת של הקיץ נסגרה באופן רשמי, כששני הקשרים יחליפו צדדים בסיום עונת 2019/20. הרווח של הקטאלונים: כ-15 מיליון יורו. הברזילאי יזכה לשדרוג כלכלי בטורינו

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.20 - 19:35
תחילת כתבה

העסקה המדוברת של הקיץ הושלמה: ארתור עובר ליובנטוס, מיראלם פיאניץ' לברצלונה. בארסה הודיעה (הערב) על מכירתו של הקשר הברזילאי לאלופת איטליה, תמורת 72 מיליון יורו ועוד 10 מיליון בונוסים. מאוחר יותר, שיחררה הודעה נוספת, הפעם על צירופו של הקשר הבוסני תמורת 60 מיליון יורו ועוד 5 מיליון בונוסים. ארתור חתם על חוזה לחמש שנים בטורינו, בעוד פיאניץ' על חוזה לארבע שנים בקאמפ נואו. יש לציין כי שני השחקנים יחליפו קבוצות רק בסיום עונת 2019/20.

פיאניץ', שסעיף שחרורו יעמוד על 400 מיליון יורו, גדל במחלקת הנוער של מץ הצרפתית, שיחק אצלה בבוגרים עד יולי 2008 ואז עבר לליון לשלוש עונות. ב-2011 חתם ברומא, שם העביר חמש שנים מצוינות, עד שב-2016 עשה את השדרוג המקצועי והגיע לקבוצה האיטלקית הכי טובה בעשור האחרון - יובנטוס.

הוא רשם עד כה בקריירה 515 הופעות, 73 שערים ו-103 בישולים. הוא היה שותף לשישה תארים שונים בהם הגברת הזקנה זכתה, וכן הוא נחשב לאחד השחקנים הכי יצירתיים שהליגה האיטלקית ראתה מתחילת המאה ה-21. בנבחרת הוא הופיע 92 פעמים וכבש 14 שערים.

עבור ארתור, יובה תהיה התחנה השלישית בקריירה. הוא התחיל בגרמיו מהליגה הברזילאית, ובקיץ 2018 עבר לספרד. מאז שהגיע, רשם 71 הופעות בכל המסגרות בשורות ברצלונה, כבש 4 שערים ובישל 6. הוא היה שותף לזכייה האחרונה באליפות ובסופר-קאפ הספרדי. כמו כן, הוא גם לקח חלק בזכייה בקופה אמריקה עם נבחרת ברזיל, בשורותיה רשם 20 הופעות.

ארתור, שתחילה העדיף להשאר בקאמפ נואו, מגיע למקום שחושק בו מאוד וצפוי להשתכר ב-5 מיליון יורו לעונה, מה שיהווה שדרוג כלכלי עבורו. מאמן יובה, סארי, בונה על הברזילאי כקשר המפתח מבין שלושת שחקני המרכז ומייעד לו את התפקיד שגילם ז'ורז'יניו בתקופה של המאמן וקשר צ'לסי בנאפולי, שהביאה את הקבוצה להצלחות וקריאת תיגר על האליפות באיטליה.