ליונל מסי: הכוכב באמת בדרך החוצה מברצלונה?

מהסלידה מברתומאו, דרך הלחץ שמפעיל על ההנהלה ועד לדמיון לנבחרת ארגנטינה. ליונל מסי הרעיד את אדמת קטאלוניה בפעם המי יודע כמה, אבל האם מדובר רק באיום או שמא במציאות של ממש? כל הסיבות שגרמו לפרעוש לקחת צעד אחורה מהמו"מ עם ברצלונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.20 - 11:10
תחילת כתבה

"ליאו מסי החליט לעזוב את ברצלונה עם תום חוזהו בסיום עונת 2020/21", דווח בשעת לילה מאוחרת ברדיו "Cadena Ser" בספרד, והרחשים על רעידת אדמה מתקרבת החלו להישמע מכל עבר. אז קודם כל, הסבר פשוט לדברים: כן, אם בעבר זה היה נשמע דמיוני, הרי שכיום עזיבה של מסי את בארסה היא בהחלט דבר אפשרי; לצד זאת, לא - הוא לא יעזוב את "מפעל חייו" כל כך מהר.

למסי, כזכור, הייתה האפשרות לעזוב את ברצלונה כבר בקיץ הנוכחי, אבל הוא החליט שלא לממש את הסעיף הרלוונטי בחוזה - וחוזהו הוארך באופן אוטומטי עד קיץ 2021, אז ייערכו בחירות בברצלונה והנשיא הנוכחי, ז'וזפ מריה ברתומאו, יסיים את חלקו במועדון. בעוד העונה הקרובה, תחת שרביטו של ברתומאו, לא צפויה להביא יותר מדי בשורות משמחות, התקווה של האוהדים היא שהחלפת הנשיא בקיץ 2021 גם תחזיר את הקבוצה לימים יפים יותר. וכאן, נכנס לתמונה הדיווח ה"דרמטי" האחרון לגבי מסי.

הדעה הרווחת היא שליאו מסי מבקש להפעיל לחץ, בשני מישורים. ראשית, הוא לא מעוניין להאריך את חוזהו כל עוד ברתומאו הוא הבוס - זאת כדי לא לאפשר לו ליהנות מהקרדיט על השארת הכוכב הגדול, רגע לפני היציאה. שנית, מספר 10 לוקח את הזמן ומחכה לראות כיצד ברצלונה מתכננת להיבנות לקראת עונת 2021/22 (כמובן עם נשיא אחר). בפשטות: מסי, כך כאמור לפי הדעה הרווחת, רוצה קבוצה תחרותית יותר סביבו - כזו שתדע לנצל את השנים האחרונות בקריירה שלו כראוי.

כיום - ולמעשה כבר כמה שנים "טובות" - ברצלונה הפכה דומה יותר מדי לנבחרת ארגנטינה. מסי אחד ומיוחד, שאחראי על השערים, הבישולים ויצירת המצבים גם יחד, ושחקנים רבים לצידו שכבר מעבר לשיא. בשתי העונות האחרונות הוא אמנם הצליח לסחוף את הקבוצה לתואר האליפות, אבל השנתיים האלה גם הסתיימו במפח נפש גדול בליגת האלופות. כעת, למרות שהיריבה לתואר (ריאל מדריד) בעצמה לא מרשימה יתר על המידה, נראה כי אפילו לפרעוש יש גבול. אם לא יקרה משהו יוצא דופן, ברצלונה תסיים את העונה הזאת בידיים ריקות - בכל החזיתות.

הסגל של ברצלונה, כאמור, דורש שינוי עמוק. מההגנה, דרך הקישור ועד להתקפה. למעשה, כשמסתכלים על סגל השחקנים הזה, אפשר לציין מספר שמות בודדים שבוודאות ראויים להיות חלק מ"הקבוצה הגדולה האחרונה מסביב למסי": מארק-אנדרה טר שטגן, פרנקי דה יונג, ריקי פוץ' ואנסו פאטי. זהו, כנראה. כך נראה ההווה של ברצלונה - אין לה בסגל הנוכחי יותר מדי על מי לבנות לעתיד הנראה לעין. וזה, בשורה התחתונה, נובע מניהול כושל. ומכאן מגיע התסכול של הכוכב מספר 1 שלה.

לצד זאת, חשוב גם לציין יש כי צד נוסף - שלמען האמת, אנחנו לא מודעים אליו עד הסוף. על פי הדיווח הלילי, מסי זועם על ההנהלה בטענה להדלפות מגמתיות שמגיעות מתוך מהמועדון, הטוענות כי החלטות מסוימות מתקבלות על פי רצונו. ובכן, צריך להיות תמים גדול כדי לחשוב שלמסי אין השפעה על הנעשה בברצלונה מאחורי הקלעים - ולמען האמת, זה גם לגיטימי שתהיה לו. מסי הוא מה שנקרא ב-NBA "פרנצ'ייז פלייר", הוא השחקן הכי גדול בתולדות המועדון, וזה טבעי שיהיה לו "סיי" בסוגיות כאלה ואחרות. יחד עם זאת, אף אחד לא יודע את היקף ההשפעה. כלומר, יכול להיות שגם לו יש חלק לא מבוטל באופן שבו ברצלונה נראית בשנים האחרונות.

אז כיצד כל הסאגה הזו תסתיים? עוד מוקדם להגיד. אבל אם אתם אוהדי ברצלונה - גם מוקדם מדי להיכנס ללחץ.