הושגו 90% מהחתימות לאי אמון נגד ברתומאו

הכיסא של נשיא ברצלונה רועד? וגם: 11 השחקנים שבדרך החוצה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.20 - 17:05
תחילת כתבה

אם הוא לא כבר היה מספיק נמוך, מעמדו של ז'וזפ מריה ברתומאו ירד הקיץ לשפל חדש, לאחר שהיה הגורם העיקרי לכך שליאו מסי רצה לעזוב את הקבוצה, ובסופו של דבר גם גבה על הקפטן להישאר. לפי דיווחים בקטלוניה, נשיא ברצלונה בהחלט עשוי לשלם על כך ביוקר.

עד כה, כ-90% מהחתימות הדרושות להצבעת אי אמון נגד ברתומאו כבר הושגו. עוד פורסם כי בסך הכל דרושות עוד פחות מ-1,000 חתימותכדי להגיע ליעד הדרוש, שעומד על 16,520 חתימות.

בינתיים, אחרי שהבטיחה את עתידו של ליאו מסי לפחות לעוד שנה, ברצלונה ממשיכה בבניית הסגל של רונאלד קומאן לעונה החדשה. גם בגזרת הרכש, ולא פחות חשוב מכך, בזירת העזיבות. אחרי המכירות של ארתור ושל איבן ראקיטיץ', ועזיבתו המסתמנת של ארתורו וידאל לאינטר, נראה שגם לואיס סוארס בדרך הבטוחה החוצה.

הקבוצה פרסמה היום את הסגל של רונאלד קומאן למשחק האימון מול ג'ירונה, שייערך הערב (20:00) באצטדיון יוהאן קרויף, ו-וידאל וסוארס לא נכללו בסגל למשחק. לפי "אס" האורוגוואי נכלל ברשימה של לא פחות מ-11 שחקני ברצלונה, שנמצאים על המדף, וזה מצבם:

לואיס סוארס (חוזה עד 2021) - לאחר שקיבל את הבשורה מקומאן שהוא לא בתוכניות, האורוגוואי מעוניין לעזוב בהעברה חופשית ולקבל את כל השכר עד תום חוזהו. בארסה מצידה מאיימת להושיב אותו עונה שלמה ביציע, בעוד קבוצות כמו יובנטוס ואתלטיקו מדריד עוקבות בעניין. כרגע זה נראה שבעיקר מחכים לראות מי ימצמץ ראשון, כשפשרה אפשרית היא שהחלוץ יוותר על שכרו יוכל לעזוב בחינם, אך כרגע הצדדים נמצאים במבוי סתום.

ז'אן-קלר טודיבו (חוזה עד 2023) - בינואר 2019 בארסה הצליחה לגבור על יובנטוס במירוץ על הבלם בצרפתי, אך בינתיים נראה שההימור של אבידל קצת פחות מוצלח. כעת, בארסה מעדיפה להמר על רונאלד אראוחו ומקווה להכניס כסף מטודיבו, והוא מצידו, מעדיף לצאת תמורת סכום סמלי או ללא תמורה.

מוסא וואגה (חוזה עד 2023) - מי שתוכנן להיות הגיבוי של נלסון סמדו בקבוצה לא ממש עמד בציפיות, ואחרי שהושאל לאחרונה לניס, המטרה היא להיפרד מהמגן הסנגלי בהשאלה נוספת או במכירה.

סמואל אומטיטי (חוזה עד 2023) - לצד הפציעה הכרונית בברך השמאלית, מעמדו של בלם נבחרת צרפת פחת משמעותית בעונה האחרונה. אורך חוזהו מקווה בעיה, ולכן בבארסה מקווים לכלול אותו בעסקה שתנחית את ממפיס דפאיי, או אפילו לתת לו לעזוב ללא תמורה כדי להימנע מתשלום שכרו.

ג'וניור פירפו (חוזה עד 2024) - מי שהגיע אחרי עונת פריצה בריאל בטיס ופתח לא רע את התקופה במדי הבלאוגרנה, הראה עם הזמן שיש פחות ופחות על מי לסמוך. בברצלונה היו שמחים לכלול אותו בעסקת לאוטרו מרטינס כדי להפחית בעלויות, והוא מצידו פגוע מהיחס של המועדון כלפיו, ומכך שלא קיבל מספיק הזדמנויות. האם הוא בכל זאת יישאר?

חואן מירנדה (חוזה עד 2023) - לפני שנתיים הוא אומנם קיבל עדיפות על פני מארק קוקורייה, אך לא ממש הצדיק זאת. גם ההשאלה לשאלקה לא ממש תרמה וכעת המטרה היא למכור אותו. בינתיים בטיס הביעה עניין, אך גם לה יש ספקות לגביו.

קרלס אלנייה (חוזה עד 2022) - שחקן בית אהוב שלא הצליח להשתלב אצל ארנסטו ואלוורדה, והושאל לבטיס, וגם אצלה הוא לא הוכיח את עצמו. בברצלונה חושבים על מכירה, אך לא שוללים אפשרות שיישאר אם לא יגיע קשר אחר במקומו.

ראפיניה (חוזה עד 2021) - ברצלונה רוצה 15 מיליון יורו על הקשר הברזילאי, ומנגד, מדובר בעוד שחקן שפגוע מהיחס כלפיו ורוצה לעזוב ללא תמורה. הצעות מאנגליה ומאיטליה כבר הגיעו, וגם מסלטה ויגו. ראפיניה מצידו מאיים בלהישאר עד תום חוזהו, ולעזוב ללא תמורה.

אוריול בוסקטס (חוזה עד 2021) - קומאן לא בונה על הקשר האחורי (אין קשר לסרחיו, אם תהיתם), והוא קיבל את החופש לחפש לעצמו קבוצה לעונה הבאה.

מתיאוס פרננדס (חוזה עד 2025) - מבחינת קומאן, הקשר הברזילאי בן ה-22 לא נמצא ברמה הדרושה לברצלונה, שבה הוא עדיין לא שיחק אפילו דקה אחת. המועדון שילם עליו שבעה מיליון יורו לפלמייראס, ועוד שלשוה במשתנים נוספים, ולא מדובר בעסקה הראשונה של המועדון שכוללת שחקנים ברזילאים, ונתפשת כמפוקפקת בעיני האוהדים. וגם לא האחרונה למעשה, עם רכישתו של גוסטבו מאיה.

מרטין ברייתווייט (חוזה עד 2024) - החלוץ הדני, שהגיע כרכישת חירום בפברואר האחרון תמורת 18 מיליון יורו, כבר היה נראה עם רגל וחצי בווסטהאם. אך קומאן ביקש הזדמנות להתרשם ממנו, מאחר שבלי סוארס, המועדון ללא חלוצים כרגע. עם זאת, המטרה של המועדון היא למכור את השחקן.

כרגע, נראה שרק ל-18 שחקנים בסגל הקיים יש מקום מובטח בקבוצה ב-2020/21, ואלה שמות: מארק-אנדרה טר-שטגן, נטו, נלסון סמדו, סרג'י רוברטו, ג'רארד פיקה, קלמון לנגלה,, ג'ורדי אלבה, סרחיו בוסקטס, מיראלם פיאניץ', פרנקי דה יונג, פיליפה קוטיניו, אנטואן גריזמן, טרינקאו, עוסמאן דמבלה, פדרי, ריקי פוץ', אנסו פאטי וכמובן ליאו מסי. המטרה היא לצרף אליהם בלם, ככל הנראה אריק גרסיה, וחלוץ בדמות ממפיס דפאיי או לאוטרו מרטינס, ואפשרויות נוספות הן קשר (ג'ורג'יניו ויינאלדום) ומגן שמאלי.