גאון הדור: מיטב הציטוטים שנאמרו על מסי

פפ, קרויף ואפילו בולט. 20 שנים להגעת הפרעוש לברצלונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.09.20 - 08:24
תחילת כתבה

17 בספטמבר 2000, ילד ארגנטיני צעיר בשם ליאו מסי הגיע למשרדי ברצלונה מלווה באביו כדי להצטרף לקבוצת הילדים והשאר היסטוריה. שש זכיות בכדור הזהב, עשר אליפויות ספרד, ארבע זכיות בליגת האלופות ואינספור רגעי קסם צבר הפרעוש ב-20 שנים. 20 שנים בהן הפך לתופעה של ממש וחקק את שמו בספר דברים הימים של הכדורגל באותיות זהב. כדי לחגוג את המאורע, לפניכם מיטב הציטוטים והסופרלטיבים בהם השתמשו אנשי ספורט רבים על מנת לתאר את מה שעמד לנגד עיניהם.

* "אני כבר יודע מי השחקן שיירש אותי בכדורגל הארגנטיני. קוראים לו ליאו מסי" (דייגו מראדונה, 2006).

* "יום יבוא ואספר לנכדים שלי שאימנתי את ליאו מסי. צריך להגיד לו מעט דברים ולהקשיב טוב למעט הדברים שיש לו להגיד, ושאף אחד לא יתבלבל: אסור להחליף אותו גם לא עבור מחיאות כפיים מהקהל" (פפ גווארדיולה, 2010).

* "מסי הוא מספר 1. מדובר בכדורגלן שרואים פעם ב-30 שנה. צריך לשמור עליו משום שהעתיד של ברצלונה תלוי המון במה שיקרה איתו" (צ'אבי, 2010).

* "לצפות בליאו מסי נותן לי עונג. זה כמו לחוות אורגזמה, הוא פשוט מדהים" (לואיס פיגו, 2010).

* "מסי יהיה השחקן שיזכה בהכי הרבה כדורגי זהב. הוא כנראה יזכה בחמישה, שישה או שבעה כדורים. הוא בלתי ניתן להשוואה, הוא משחק בליגה אחרת" (יוהאן קרויף, 2012).

* "מסי לא אמיתי. הוא הטוב בהיסטוריה מבחינתי" (וויין רוני, 2012).

* "השחקן הטוב בעולם הוא ליאו מסי. השחקן השני הטוב בעולם הוא ליאו מסי פצוע. הוא נולד לשחק כדורגל, מדובר בגאון ראשון במאה ה-21. אי אפשר להשוות אותו לכלום" (חורחה ולדאנו, 2013).

* "מסי הוא הטוב בעולם בכל אספקט התקפי ואם הוא ממוקד, הוא גם יכול להיות טוב הגנתית. הוא עושה באימונים דברים שגם לא ראיתי שעושים בפלייסטיישן" (לואיס אנריקה, 2014).

* "הוא הופך את הכדורגל להיראות כאילו אני רץ מול ילדים בכיתה ה'. מדהים לצפות בו משחק" (יוסיין בולט, 2016).

* "ההיסטוריה של הכדורגל מונה שלושה גאונים: פלה, מראדונה ומסי" (פאביו קאפלו, 2019).