רשמי: לואיס סוארס חתם לשנתיים באתלטיקו מדריד

אחרי שש שנים בברצלונה, הקבוצה נפרדה מהחלוץ בן ה-33 שהצטרף לקבוצתו של דייגו סימאונה. הקטלאנים יוכלו להרוויח 6 מ' יורו בסעיפים שונים, והוא ישתכר 9 מ' יורו בעונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.20 - 01:00
תחילת כתבה

תם עידן לואיס סוארס בברצלונה. אחרי שש שנים בכחול-אדום, סגנית אלופת ספרד נפרדה בשעת לילה מאוחרת מהחלוץ, שחתם לשנתיים באתלטיקו מדריד, וישתכר כתשעה מיליון יורו בעונה. האורוגוואי בן ה-33 עבר ללא תמורה אחרי שבארסה התירה את חוזהו, אך על פי ההסכם עם הקולצ'ונרוס, היא תוכל להרוויח שישה מיליון יורו מסעיפים ובונוסים שונים.

הבוקר, סוארס הגיע למתחם האימונים של הקבוצה בפעם האחרונה, זאת על מנת להיפרד מחבריו ומהצוות המקצועי, ועזב בדמעות האורוגוואי הגיע לברצלונה מליברפול ב-2014 ורק לאחרונה עלה למקום השלישי בין כובשי המועדון בכל הזמנים עם 198 שערים. מעליו נמצאים רק סזאר (232) וחברו הטוב, ליונל מסי (634 כיבושים).

סוארס זכה עם ברצלונה בארבע אליפויות, ארבעה גביעים ופעם אחת בליגת האלופות. אחרי הכישלון בעונה החולפת, האורוגוואי נתפש כאחד האשמים במצב, וקיבל הקיץ הודעה מרונאלד קומאן שהוא לא בתוכניות, על אף שנותרה שנה אחת בחוזהו.

מהפרסומים בימים האחרונים בקטאלוניה, בארסה וסוארס היו על מסלול התנגשות. החלוץ כבר סיכם את כל תנאיו באתלטיקו, אך הקטאלונים סירבו לשחרר אותו בחינם "ליריבה ישירה" - ודרשו תשלום תמורת "לואיסיטו". כאמור, בסופו של דבר שתי הקבוצות הגיעו לסיכום.

עבור סוארס הייתה תקופה של אי וודאות, וגם החיים מחוץ לכדורגל קיבלו תפנית לא נעימה. עוד לפני הדיווח על הסיכום באתלטיקו, האורגוואי היה קרוב להצטרף ליובנטוס. באיטליה דווח שהחלוץ רימה בבחינות לקבל האזרחות האיטלקית שלו בשבוע שעברה, ככל הנראה לטובת מעבר לגברת הזקנה, וקיבל את כל התשובות אליה מראש.