סוארס: הבחירה באתלטיקו? רציתי להתחרות בברצלונה

אחרי שש שנים- 198 שערים ו-13 תארים - החלוץ האורוגוואי ובארסה כבר לא. לפני המעבר ליריבה הגדולה, הסקורר הוותיק לא הסתיר את התרגשותו: "המועדון נתן בי אמון ברגעים הקשים ביותר שלי. זכיתי לשתף פעולה עם שחקנים שלפני כן ראיתי רק בפלייסטיישן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.20 - 13:48
תחילת כתבה

אחרי שש שנים, 198 שערים (שמציבים אותו במקום השלישי בטבלת כובשי כל הזמנים של המועדון), 13 תארים והמון, המון תשוקה - לואיס סוארס נפרד מברצלונה. אמנם בשנה-שנתיים האחרונות חלה ירידה דרסטית ביכולת של החלוץ האורוגוואי הוותיק, אבל זה לא משנה את העובדה כי מדובר באגדה של בארסה.

וכיאה לאגדה, היום (חמישי) - רגע לפני שהוא עובר באופן רשמי לאחת מיריבותיה המושבעות, אתלטיקו מדריד - ברצלונה נפרדה מאחד מחלוציה הגדולים בהיסטוריה בטקס הוקרה מיוחד, אליו הגיעו גם ליאו מסי, ג'רארד פיקה, ג'ורדי אלבה, סרחיו בוסקטס וסרג'י רוברטו. כמובן, לואיס סוארס עצמו גם כן התייחס לפרק המפואר ביותר בקריירה שלו שהגיע לסיומו ולא יכול היה להסתיר את ההתרגשות הגדולה.

עם פתח דבריו, הדמעות זלגן מעצמן. לאחר שניגב אותן ונרגע מעט, סיפר סוארס: "זה רגע קשה מאוד עבורי. פרק בקריירה שאני מאוד גאה בו מגיע לסיומו. רכשתי חברים לחיים ולכן אני עוזב מאושר. לא רק שחקן כדורגל עוזב היום את ברצלונה, אלא גם אדם בעל רגשות. המועדון נתן בי אמון ברגעים הקשים שלי, אחרי טעות קשה שעשיתי (הנשיכה בקייליני במונדיאל)".

"הגשמתי חלום ילדות בכך שהגעתי לברצלונה. לעולם לא דמיינתי שאגיע למספרים האלה. אני גאה מאוד בהישגים שלי ושל הקבוצה בשש השנים האחרונות", הוסיף 'אל פיסטולרו'. כשנשאל מהו הרגע הגדול ביותר מבחינתו בברצלונה, אמר: "חוויתי כל כך הרבה, כל כך הרבה... הזכיה באליפות הראשונה, בליגת האלופות, השער בגמר בברלין. כמו כן, זכיתי לשתף פעולה עם שחקנים שלפני כן ראיתי רק בפלייסטיישן".

על הבחירה באתלטיקו מדריד, אמר סוארס: "זה יישמע אירוני... היו הרבה הצעות אחרי שבארסה הציבה אותי בשוק. רציתי להיות בקבוצה שבה אוכל להתחרות מול ברצלונה וריאל מדריד. מה מסי חושב על זה? כבר שיחקתי במשחקים בין אורוגוואי לארגנטינה, המפגשים האלה לא יפריעו ליחסים בינינו. כולם יודעים כמה אנחנו קרובים. כשהגעתי לכאן, כולם אמרו לי 'תיזהר מליאו, הוא שונה'. המציאות הייתה שונה לחלוטין".

בתקופה האחרונה - למעשה מאז התבוסה ההיא לבאיירן מינכן - עתידו של לואיס סוארס עמד רבות במוקד בתקשורת העולמית. החלוץ התייחס לכך והדגיש: "זה היה מטורף. דברים הודלפו, דברים הומצאו... הרגשתי שזה לא מגיע לי. זה מכעיס אותך, אבל אתה צריך לנסות להתרחק מכל זה".

כשהתבקש להתייחס להחלטה של רונאלד קומאן לוותר על שירותיו, שמר סוארס על פאסון: "לפעמים קבוצה זקוקה לשינויים, המאמן לא בנה עליי ואני מכבד את זה. אני עוזב בתחושה שהגשמתי את עצמי, להיות הכובש השלישי בטיבו של ברצלונה זה לא דבר קל. אני מודע לזה שאנחנו בסיומו של עידן בברצלונה - עידן שאני צריך להיות גאה בו מאוד".