"שערורייה. בטיס הייתה צריכה לרדת מהמגרש"

השיפוט מול ריאל עורר דיון, פויול עקץ. זידאן: "לא מתערב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.09.20 - 01:05
תחילת כתבה

זה הלך לה קשה, לעיתים עם כדורגל לא כל כך יפה לעין, ולבסוף היא נזקקה לעזרת ה-VAR - אבל בשורה התחתונה, ריאל מדריד השיגה ניצחון בכורה לעונת 20/21 מול בטיס. רגע אחרי, החלטות השיפוט מעוררי המחלוקת, תפסו את אור הזרקורים.

תחילה, תקציר האירועים: זה התחיל בדקה ה-67, כשאמרסון קיבל אדום מפוקפק והשאיר את בטיס בעשרה שחקנים, ונמשך עם שריקת פנדל בדקה ה-83 לאחר נגיעת יד ברחבה. אותו פנדל, איך לא, זיכה את סרחיו ראמוס בשער ניצחון נוסף לסל העמוס שלו ונתן לבלאנקוס שלוש נקודות ראשונות לעונה.

הראשון להגיב על כך, היה שחקן בטיס - סרחיו קנאלס - שהשתמש באימוג'י של אין מילים. כמוהו, גם אקס ברצלונה, קרלס פויול, שלח עקיצה לזידאן וחניכיו. מאוחר יותר, הגיע תורם של הפרשנים להגיב. "בטיס הייתה צריכה לרדת מהמגרש באותו רגע, זו שערורייה", סיכמו ב"אל צ'ירינגיטו". "תנו לשחקני ריאל מדריד לשחק לבדם, שכולם יעלו עם הנוער כשהם משחקים נגדם".

זידאן, לעומתם, העדיף שלא להתעסק בשיפוט בסיום. "מעולם לא דיברתי על השיפוט, וגם עכשיו אני לא מתכוון לעשות זאת", אמר מאמן ריאל, שעבורו זה היה הניצחון ה-100 בקריירה כמאמן. "יש שופטים, הם מקבלים את ההחלטות, אני לא מתערב. מה שחשוב הוא מה שעשינו על כר הדשא. זה מגרש מאוד קשה ואנחנו יכולים לצאת מכאן מרוצים. השחקנים נתנו הכל. אלה שלוש נקודות מאוד חשובות, אני שמח. זה בסך הכל המשחק השני שלנו, יש עוד דרך ארוכה לעבור. אנחנו יודעים שאנחנו מוכרחים להשתפר וזה גם מה שנעשה".

"אנחנו מוכרחים ללמוד מהמשחק הזה, לא תמיד נצליח להפוך מצבים כאלה", הוסיף סרחיו ראמוס, גיבור הניצחון. "המשחק הזה יעזור לנו. במחזור הקודם התקשינו להגיע למצבים והפעם היו לנו המון. רבע השעה הראשונה שלנו הייתה טובה מאוד, אבל אחרי שהבקענו שער איפשרנו לבטיס להשתלט על הכדור ולייצר מצבים. במחצית השנייה רצינו להפוך, זכינו יותר בכדור וסבלנו כדי לנצח. שיחקנו עם הרבה אופי ונחישות כדי להשיג את הניצחון. רכש? אנחנו לא מטילים ספק בסגל שלנו, אבל הדלת פתוחה".