כשל רב-מערכתי: מאחורי החלון של ברצלונה

ממפיס, דמבלה וגרסיה: נחשפו פרטים חדשים על העסקאות שנפלו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.20 - 06:43
תחילת כתבה

היא עוד לא הספיקה להתאושש מהביקורות שספגה על עוד חלון העברות כושל, וכבר בארסה מותחת את איבריה לקראת הסערה הבאה - אבל עוד לפני הצבעת אי האמון נגד ברתומאו, פרטים חדשים מאחורי עסקת ממפיס דפאיי ועסקת דמבלה נחשפו בקטאלוניה.

הראשון, ששותף אמש (רביעי) בהפסד של הולנד למקסיקו, סיפר בראיון אחרי המשחק מה הוביל לפיצוץ העסקה בין ליון לברצלונה. "הייתי מאוד קרוב לבארסה", שיתף ממפיס. "רק בירוקרטיה לא איפשרה לי לחתום. אני לא רוצה להיכנס לפרטים, אבל היו חוקים מסויימים שמנעו ממני לחתום שם לצערי. עכשיו אני מתמקד בליון ואני רוצה להיות משמעותי שם שוב, אבל העניין עדיין על הפרק".

הסיבה שדפאיי לא חתם בבארסה, כזכור, היא שהקבוצה עברה את מגבלת השכר בספרד - וזאת למרות שליון הורידה את המחיר עד ל-15 מיליון יורו - אבל בקבוצה הצרפתית בטוחים שהוא נחוש להשלים את המעבר.

שחקן נוסף, שהיה קרוב למנצ'סטר יונייטד ולבסוף נשאר, הוא עוסמאן דמבלה. על פי ה"דיילי מייל", יונייטד עמדה לשלם את סכום ההעברה על הצרפתי ולהסכים לאופציית הרכישה. עם זאת, בארסה דרשה מדמבלה להאריך את חוזהו בעונה נוספת, עד 2023, כדי שזה לא ייצא לחופשי אם לא יירכש - וכאן סלע המחלוקת. אגב, דמבלה עצמו, מדווחים ב"מונדו דפורטיבו", העדיף בכלל לעבור ליובנטוס שגיששה אצלו.

אם תהיתם, הכשלים של בארסה בחלון ההעברות לא נגמרים כאן. גם אריק גארסיה, בלמה הצעיר של מנצ'סטר סיטי, נלחם בשיניו כדי להגיע לקטאלוניה - אך ללא הצלחה. על פי הדיווחים, גארסיה אף הציע לבארסה שחלק משכרו ישמש כדחיפה כלכלית במו"מ עם סיטי ויעזור לשכנע אותם להסכים. ועדיין, בבארסה האמינו שהעלת ההצעה תהיה נוגדת את ההגיון של השוק הנוכחי ונוגדת את מדיניות המועדון - וגארסיה ימתין לינואר.