כעס בבארסה: "השופט דאג לריאל לפני הקלאסיקו"

שבוע לפני המשחק החשוב מול מדריד, הקטאלונים מעדו עם הפסד בכורה לחטאפה. במוקד: המרפק של ניום למסי, שלא זכה לכרטיס צהוב - והפנדל המפוקפק לזכות המארחת אמש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.20 - 06:41
תחילת כתבה

אחרי שראתה את הנמסיס שלה מועדת מול העולה החדשה קאדיס, ורגע לפני הקלאסיקו, גם ברצלונה ספגה אמש (שבת) הפסד בכורה: הקטאלונים, שיארחו את פרנצווארוש בפתיחת שלב הבתים של ליגת האלופות בהמשך השבוע, ספגו 1:0 כואב מחטאפה וטעמו את טעמו של הפסד לראשונה העונה.

ההפסד הזה, מפתיע ככל שיהיה, הוא סגירת מעגל עבור חטאפה - שלא ניצחה את ברצלונה כמעט עשור, מאז נובמבר 2011. ולמרות זאת, מי שגנב את ההצגה היה דווקא השופט, הרננדס הרננדס, שספג ביקורת קשה על החלטותיו עוד במהלך המשחק. מי שתפס את אור הזרקורים, ולא לטובה, הוא אלאן ניום. מגן חטאפה שלח מרפק לפניו של הפרעוש על סף הרחבה, ואפילו לא "זכה" בכרטיס צהוב.

"זה חייב היה להיות אדום ישיר, זו פעולה פראית. השופט כנראה לא רצה לראות את המשחק. מעניין שעל הפעולה הזו אין ענישה, אך סרג'י רוברטו ספג אזהרה על מילות מחאה. פשוט מדהים", כתבו ב"ספורט" הקטאלוני. "השופט דואג לריאל מדריד לפני הקלאסיקו", הוסיפו אוהדי ברצלונה ברשתות. מסי, אגב, הלך ישירות לשופט על סף המחצית כדי לשוחח עימו, כמו גם פיקה, אך זה לא הועיל לפרעוש.

אירוע נוסף שתפס את אור הזרקורים, היה הפנדל שהכריע את תוצאת הסיום. פרנקי דה יונג ניסה להרחיק כדור, פגע ברגל כחולה ושמע את השריקה לכדור עונשין. גם במקרה הזה, השופט לא ניגש ל-VAR. "זה לא פנדל ברור, אין כוונה של שחקן בארסה להפיל את שחקן חטאפה, אבל הוא מגיע באיחור", ניתח שופט ספרדי בראיון ל"מונדו דפורטיבו".

"היו הרבה עבירות, לא הצלחנו להיכנס לשטף בגלל זה", הודה מאמן ברצלונה, רונלד קומאן, בסיום. "השופט האט את קצב המשחק וזה הקשה עלינו ליצור הזדמנויות טובות להבקעה. ניום? אמרתי לבורדאלס שהוא לא מכבד אותי, הוא אמר לי דברים מכוערים בשניים או שלושה מקרים שונים. אמרתי לו שידבר עם השחקן שלו".

קומאן התייחס גם לחלק הקדמי שלו, שספג ביקורות לא פעם ולא פעמיים: "אמרתי פעמים רבות שיש לנו הרבה איכות בחלק הקדמי, ישנם שחקנים שיכולים לשחק ביותר מעמדה אחת. היום שמנו את גריזמן כ-9, חשוב שנדע לבצע את השינויים הללו. גם פדרי היה טוב והראה שיש לו את האיכות לשחק בברצלונה. קוטיניו? קיבל הפסקה".