"בושה שההנהלה בזבזה כסף לפגוע בנו"

מסי, ואלוורדה ופרשת הרשתות: פיקה עולה להתקפה נגד בארסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.20 - 09:30
תחילת כתבה

ברצלונה תעלה מחר (שבת) למשחק הגדול שלה. משחק ששווה הרבה יותר משלוש נקודות או עוד ניצחון, אלא הוא קרב תרבותי ובעל משמעות היסטורית - "הקלאסיקו", המפגש מול ריאל מדריד. את המשבר המקצועי, עושה רושם שהיא הצליחה להזיז הצידה עם חילופי המאמנים והגעתו של רונאלד קומאן, אבל מתחת לפני השטח עדיין רוחש המשבר הניהולי שעובר על המועדון. מי שהחליט לצאת החוצה ולהשמיע את קולו הבוקר, היה ג'רארד פיקה. הבלם והקפטן, למעט מסי - ככל הנראה השחקן המזוהה ביותר עם המועדון, התראיין ל"לה ונגארדיה", וסיפק את הזווית שלו לסערה שאפפה את בארסה בשנה האחרונה.

"נגענו בשמיים כשלקחנו טרבל ב-2015, אבל מאז צללנו והגענו לתחתית עם ה-8:2", הוא הודה בכנות אופיינית. "כולנו היינו צריכים לאתחל מחדש כדי לראות מה טוב למועדון. היתה הבנה צלולה שאף אחד מאיתנו לא חשוב יותר מהקבוצה". האם החלפתו של ארנסטו ואלוורדה היתה טעות בדיעבד? "נורא קל לדבר 'לעיתון של יום שני' (כלומר, לאחר מעשה), אבל אחרי שזכינו באליפות פעמיים והובלנו את הטבלה, המהלך של פיטורי מאמן נראה לי לא הגיוני. לא הצלחתי להבין אותו".

והביקורת נגד ברתומאו וההנהלה מתחדדת - ומחריפה: "סוגיית הרשתות החברתיות, למשל. כשחקן ברצלונה, אני רואה שהקבוצה שלי שופכת כסף, כסף שביקשו מאיתנו לקצץ, כדי לבקר לא רק שחקני עבר שפעם שיחקו אצלנו, אלא גם שחקנים פעילים שכרגע במועדון. זו בושה. הלכתי עם זה לנשיא, והוא אמר לי: לא ידעתי. האם זה כואב? ברור. האם אני יכול לעשות משהו אחר? לא ממש. המערכת יחסים היא תקינה בסה"כ, אבל ברור שיש משקעים".

ובאופן טבעי, גם פרשת ליאו מסי - שכמעט עזב את הקבוצה בקיץ - עלתה בראיון. "כנשיא הייתי נוהג אחרת... שחקן שנתן לך כל כך הרבה במשך 16 שנה, אתה צריך להגיע איתו להסכמות. אי אפשר שהצדדים יהיו כל כך רחוקים אחד מהשני. איך ייתכן שהשחקן הכי טוב בהיסטוריה, שהיה לנו את המזל שישחק אצלנו, קם יום אחד ושולח 'ביורופקס', ומרגיש שלא מקשיבים לו? מה קורה כאן? לליאו מגיע הכל. האצטדיון החדש היה צריך לקבל את השם שלו, ולא את של הספונסר. אנחנו צריכים לשמור על הגיבורים שלנו, לא לזלזל בהם. זה מעצבן אותי".

בינתיים, ברצלונה פרסמה את הסגל שלה למשחק ללא הפתעות מיוחדות.