"מסי ניצח": עזיבת ברתומאו תשפיע על עתיד הפרעוש?

ביום שאחרי ההודעה על התפטרות הנשיא, בארגנטינה וספרד מנסים לנתח את מצבו של כוכב ברצלונה. וגם: השלבים הבאים בהחלפת ההנהלה והמועמדים לעמוד בראשות המועדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.20 - 06:40
תחילת כתבה

אחרי שבע שנים, עידן חדש נפתח סוף סוף בברצלונה. ז'וזפ מריה ברתומאו הודיע אמש (שלישי) שהוא עושה את הצעד המתבקש מבחינת כל מי שהבלאוגראנה יקרה לו ופורש מנשיאות המועדון, וכעת רק נותר לדמיין איך היא תיראה ביום שאחרי.

הפיאסקו הניהולי של ברתומאו הגיע לשיא כמובן עם רצונו של ליאו מסי לעזוב את ברצלונה בקיץ האחרון וחודשיים אחרי הפרעוש עדיין בברצלונה בעוד הנשיא נפרד. "מסי ניצח", נכתב בכלי תקשורת רבים ברחבי העולם וב"ole" הארגנטיני הוסיפו: "צ'או ברתומאו, האויב של מסי עזב".

כמובן שברגע כזה, הנושא הבוער ביותר באופן מיידי הוא השאלה כיצד העזיבה של ברתומאו תשפיע על ליאו מסי. חוזהו של הפרעוש אמור להסתיים ביוני 2021 כשהרבה לפני התאריך הזה ייערכו הבחירות לנשיאות. ב"ole" דווח שהפרידה של ברתומאו לא משנה את הסיפור יותר מדי משום שהארגנטיני כבר הבין שימיו של הנשיא ספורים ממילא. מלבד זאת, הפרעוש עצמו טען בעבר שעזיבה של ברתומאו לא תשפיע על החלטתו לכאן או לכאן.

אולם על אף ההכרזות הללו, בתקשורת הספרדית משוכנעים שהפרידה של ברתומאו מעודדת מאוד את הפרעוש וצפויה להשפיע לטובה על המו"מ בנוגע לחתימה על חוזה חדש. כמובן שזה יהיה תלוי בהנהלה החדשה שתגיע במקומו של ברתומאו ושותפיו, אבל עד שזהותם תיוודע ייקח זמן. יש עיתונאים שלקחו זאת צעד קדימה וטענו כי "חידוש החוזה של מסי מתקרב".

גם כותרות העיתונאים עסקו מן הסתם יותר בהתפטרות, ופחות במשחק של הקבוצה הערב מול יובנטוס. ב'מונדו דפורטיבו' כתבו: "הם התפטרו", בזמן שב'ספורט' הלכו על: "ברתומאו זרק את המגבת". במקביל, פורסם דיווח שטוען כי "אם רונאלד קומאן לא יזכה בתואר העונה, ישנו סיכוי גבוה שצ'אבי יהיה המאמן בעונה הבאה". אבל עוד חזון למועד.

בינתיים, בספרד שפכו אור על ההליך שמגיע מיד אחרי התפטרותו של ברתומאו. הנהלה מצומצמת תעמוד בראשותו של הדוקטור לכלכלה קרלוס טוסקטס ותמנה שבעה אנשים, ולא תהיה לה סמכות לקבל החלטות מרחיקות לכת. תאריך הבחירות יהיה לא מאוחר מסוף ינואר, חודשיים לפני התאריך אליו תכנן ברתומאו עצמו לדחות אותן.

ומי המועמדים הבאים? ויקטור פונט הוא שם שהוזכר לא מעט בחודשים האחרונים כמועמד מוביל לרשת את ברתומאו, והוא אף הצהיר כי אם אכן ייבחר, הוא יביא עימו את צ'אבי לעמדת המאמן. ז'ואן לאפורטה, הנשיא המצליח בתולדות המועדון, עשוי גם הוא להתמודד וכמוהו ג'ורדי רושה, שהיה יו"ר ההתאחדות הקטאלנית בעבר, בין המועמדים.