"מעל כולם". התחייה של באבין בחיחון

אקס מכבי מנהיג את חיחון לעונה מפתיעה: "נותן את הגוף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.20 - 13:40
תחילת כתבה

מבין עשרות הזרים שנחתו במכבי ת"א בעידן ג'ורדי קרויף, ז'אן סילבן באבין הוא לא אחד הזכורים. הוא הגיע בהשאלה מספורטינג חיחון, נשאר עונה אחת, לא הותיר חותם מקצועי ועזב עם תואר אחד, גביע הטוטו. אם כבר זוכרים ממנו משהו, זה את הראיון לאחר שעזב בו הודה כי אכל בלי חשבון בישראל והשיל שישה ק"ג מאז חזר לספרד.

אלא שבגיל 34, מי שנראה איטי וכבד בישראל, מנפק אולי את העונה הטובה ביותר שלו בקריירה. מלבד פציעה, שום דבר לא יכול לקחת ממנו את המקום בהרכב של דויד גאז'גו בדרך למקום השני בליגה השניה בספרד עם מאזן של שבעה ניצחונות בעשרה משחקים ומרחק נקודה מהמוליכה אספניול.

אתמול (שני) נבחר הבלם  למצטיין ב-0:1 על קסטאיון עם הציון 8. "הוא היה מעל כולם", נכתב בתקשורת המקומית, "הוא שלט בכל מה שקורה במשחק. מלבד משחק ההגנה, הוא היה טוב גם עם הכדור והוציא את חיחון להתקפות דרך הקווים".

מעבר לכך, באבין  גם נבחר לנבחרת המחזור בליגה השניה: "הוא אחד האחראים לכך שחיחון פתחה את העונה בצורה טובה. הוא היה משמעותי דווקא ברגעים הקשים מול קסטאיון. הוא אפילו מצא את הרשת, אך לצערו השער נפסל בטענת נבדל".

לאחרונה חגג באבין 100 הופעות במדי ספורטינג חיחון ודיבר על המחויבות שלו לקבוצה: "אני נותן את הגוף והנשמה עבור הקבוצה, זו החוזקה שלי. אם לא אתן מאה אחוז, אין לי את האיכות שיש לשחקנים אחרים".