הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא אחגוג נגד בארסה, אבל אלחם עד המוות"

סוארס על אתלטיקו, קומאן, פליקס ומסי: "לא רואה אצלו ירידה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.11.20 - 08:15

קיץ לא פשוט עבר על לואיס סוארס, שבגיל 33 הועזב על ידי ברצלונה אחרי שש עונות, ולאחר סאגה ארוכה, הוא מצא את עצמו באתלטיקו מדריד. מיד אחרי פגרת הנבחרות, האורגוואי יקבל הזדמנות "לנקום", כששתי הקבוצות ייפגשו ב"וואנדה מטרופוליטנו". אך עם זאת, בראיון ל"אס" הבהיר כי אם יכבוש, הוא לא מתכוון לחגוג.

"אני לא אחגוג מתוך כבוד לחברים שלי ולמועדון שנתן לי כל כך הרבה", סיפר סוארס. "ברור שיהיה מיוחד לפגוש הרבה חברים. אבל אני אגן על החולצה של אתלטיקו עד המוות, כמו כל הקבוצות שבהן שיחקתי. אני נהנה מאוד ורק רוצה להמשיך להראות שאני שחקן ברמה עולמית".

החלוץ התייחס גם לקשר עם חברו הטוב, במגרש ומחוצה לו, ליאו מסי: "אנחנו בקשר באופן קבוע, אבל מדברים על החיים ועל מה שקורה היום. לאחרונה היה יום הולדת לבן שלי ודיברנו על זה ועל דברים אחרים. יש לנו קשר טוב ואנחנו לא מדברים רק על כדורגל, תומכים אחד בשני בנושאים אישיים. הוא בן 33 ויודע להתמודד עם כל מצב. אני רואה אצלו את אותה התלהבות כמו תמיד. חשוב להנות ולא להרים ידיים כי לפעמים הכדור לא רוצה להיכנס והוא ממשיך לנסות, זה אומר עליו הרבה".

על פי לא מעט דיווחים, זו ככל הנראה העונה האחרונה של מסי בברצלונה, וסוארס נשאל אל האפשרות שהשניים שיתאחדו באתלטיקו, אך שמר על דיפלומטיות: ""אני תמיד אגיד שהוא מספיק בוגר כדי לקבל את ההחלטות שלו. ותמיד אגן על ההחלטות שלו כל עוד הוא שמח. אם זה יתאפשר מתישהו, אולי איידע אותו ואגיד לו כמה זה מועדון נפלא. אבל בנוגע לתכנון, אני חושב שהוא זה שצריך לקבל את ההחלטה ואיפה שהוא יהיה שמח, זה יהיה הכי טוב".

על דבריו של קיקה סטיין, שמסי קשה לאימון, אמר האורוגוואי: "אני מעדיף לא להגיב על זה, כי זה יעשה הרבה רעש. כל מי ששיחק איתו יכול להגיד עליו דברים נפלאים, על איזה שחקן הוא ואיזה אדם גדול הוא מחוץ למגרש. הוא עוזר מאוד לצעירים ונותן להם עצות. זה אומר עליו המון כאדם וכשחקן".

כאמור, הפרק של סוארס בברצלונה לא הסתיים יפה, והוא נשאל על התפטרות הנשיא, ז'וזפ מריה ברתומאו, ועל יחסיו עם המאמן רונאלד קומאן: "מה שקורה שם כרגע לא העניין שלי. מעדיף להתרכז באתלטיקו. קומאן? הקשר שלנו היה מקצועי. הוא אמר לי שאני לא בתוכניות ועניתי שעד שאין פתרון, יש לי זכות להתאמן עם הקבוצה. שלחו אותי להתאמן לבד ועשיתי את זה במקצועיות שלושה שבועות. אמרו לי שאם לא יימצא פתרון אני אהיה עוד שחקן בקבוצה, אבל רציתי לפתור את זה ולמזלי הצלחתי. היה לנו כבוד הדדי, אני על ההחלטה שלו כמאמן והוא על זה שהמשכתי להתנהל כמקצוען, בלי תלונות על המצב שלי".

בינתיים, לסוארס יש כבר ארבעה שערים ובישול ב"לה ליגה", ונראה שהוא בהחלט מרוצה מהתחנה החדשה בקריירה: ""לא היה צורך לשכנע אותי להגיע. כשאתה מרגיש רצוי והמאמן והמועדון מראים עניין, זה מראה שמעריכים אותך כשחקן. בהמשך כשהגעתי התייחסו אולי באופן יוצא דופן וזה גרם לי להרגיש טוב וזה גרם לי להיות להוט ומלא ביטחון לקראת האתגר היפה הזה. התרשמתי לטובה מכמה כולם פה תחרותיים ביומיום, תומכים במי שמשחק עד המוות. זה מורגש וחשוב מאוד לקבוצה. אם הקבוצה תהיה בטוחה בעצמה, נוכל להשיג דברים גדולים".

החלוץ החמיא לחברו החדש להתקפה, ז'ואאו פליקס, שאחרי עונת בכורה פושרת, השנה הוא כבר עם 5 שערים ו2 בישולים ב-9 משחקים: "אני לא מופתע כי כבר בבנפיקה הוא הראה מה הוא מסוגל לעשות בגיל צעיר מאוד. זה לא פשוט בשנה הראשונה שלך במדינה זרה, צריך להסתגל. השנה הוא מדהים אנשים ומרגישים שיש לו הרבה ביטחון. אם השאר יעזרו לו ויתמכו בו כמו שצריך, הוא יכול לעשות את ההבדל. אבל זה לא שכל האחריות עליו, אנחנו צריכים לשחק כקבוצה וזה יתרום לו ולכולם"