כולם ברחו: התמונה שמעידה על המשבר בבארסה

בן עשרה נשלח לעמדת הראיונות לאחר הפסד, ולא בפעם הראשונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.20 - 09:28
תחילת כתבה

המותג ברצלונה הוא עדיין אחד החזקים ביותר בעולם הכדורגל, אבל הקבוצה שמייצגת אותו על המגרש אפילו לא קרובה לכך. שמות יש, וגם ליונל מסי עדיין שם, אבל הנפילה המקצועית כ"כ תלולה שאמש (שבת) המועדון שקע לשיא חדש אחרי ההפסד 1:0 לאתלטיקו מדריד.

עזבו את ההפסד והתצוגה האנמית, את הפתיחה החלשה ביותר לליגה מאז שנות ה-90 ואת המקום ה-10 בו ניצבת הקבוצה, את המצב בו נמצא המועדון ניתן לתאר בתמונה אחת, שהתרחשה כאשר השחקנים כבר לא היו על כר הדשא והמשחק כבר הוכרע.

מסי, גריזמן, אלבה, פיאניץ' טר שטגן, פיקה. לברצלונה יש כל כך הרבה שחקנים מנוסים במצבים האלה, שהיו יכולים להתמודד עם שאלות התקשורת בסיום המשחק ולהעביר את המסרים הנכונים לחברים שלהם. אלא שמי שנשלח כדי לענות על שאלות היה דווקא פדרי הצעיר. ילד בן 17 שהגיע בקיץ ואלו הן ההופעות הראשונות שלו במדים המועדון. יש לציין כי מבחינת החוזה שלה עם הליגה, ברצלונה מחויבת לשלוח שחקן אחד להתראיין בסיום.

אם היה מדובר במקרה ראשון, ניחא. אלא שלא כך הדבר. אחרי ההפסד בקלאסיקו לריאל מדריד לא פיקה או ג'ורדי אלבה ייצגו את המועדון בעמדת הראיונות, אלא סרג'יניו דסט. בן עשרה אמריקאי שהגיע כמה שבועות קודם לכן ולא דובר ספרדית. בטח גם הוא תהה מה הוא עושה שם.

"מדהים שזה המצב", "המועדון הזה הפך לבושה אחת גדולה", נכתב ברשתות ורק נותר כרגע לתהות, מי יוציא את המועדון מהמשבר המנהיגותי בו הוא נמצא.