גריזמן: "מסי אמר שנדפק מזה שלא באתי ב-2018"

החלוץ הצרפתי שובר שתיקה: יחסיו עם הארגנטיני ("אמר לי שהוא איתי עד המוות"), מבין את הביקורת ("אני לא ביכולת שיא"), דבריו של סוכנו לשעבר ("אנחנו לא בקשר"), ועוד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.20 - 09:00
תחילת כתבה

אנטואן גריזמן היה אמור להוביל את ברצלונה, אבל כמעט שנה וחצי עברה מאז שהצטרף אליה ולא ממש הביא איתו בשורה. לאחרונה, החלוץ הצרפתי נמצא לא מעט בכותרות, ולא בהקשרים חיוביים עם דיווחים על מתיחות בינו לבין ליאו מסי, כשגם סוכנו בעבר תקף את התנהלותו של הפרעוש. כעת, אלוף העולם החליט לשבור שתיקה בראיון לכדורגלן ומאמן העבר, חורחה ולדאנו, ברשת "מוביסטאר" הספרדית.

"כשהוצגתי בברצלונה, אמרתי שאני לא רוצה לדבר בחוץ, אלא רק במגרש", הסביר גריזמן מדוע בחר לדבר כעת. "אבל אני חושב שזה הזמן לשים דברים במקום. אני סופג דברים והערות במשך תקופה ארוכה, ועכשיו אני אומר די. יש לי רצון להראות מה אני שווה ואני רוצה שאנשים יידעו שאין לי בעיה עם אף אחד, ואני מתרכז רק בלעשות את הכי טוב שלי".

בנוגע לדבריהם של מי שהוצגו כמקורביו, הכוכב הבהיר: "אני לא בקשר עם אריק אולאתס (הסוכן לשעבר) מאז שהתחתנתי, כי הזמנתי אותו והוא לא הגיע. הוא מדבר כי לא אבא שלי ולא אחותי מדברים עם התקשורת, אז אולי מתקשרים אליו. ליאו יודע שיש לי הערכה עצומה אליו. דוד שלי לא יודע איך עובד הכדורגל ובסוף כנראה עיתונאי הוציא ממנו משפט. אמרתי לליאו שמעולם לא דיברתי איתם, אין לי אפילו את המספר טלפון של דוד שלי".

לחלוץ קצת נמאס לראות את שמו בכותרות, ולטענתו, הדבר בעיקר פוגע בו: "נמאס לי לראות בכל יום דיווחים שליליים, וזה מונע ממני להנות. אני כמעט נושם ביום שבו לא מתפרסם כלום. היו לנו שנתיים קשות, אבל אני חושב שיש לנו את הקבוצה ואת האיכות כדי לזכות בדברים חשובים. מה שחסר לנו זה להראות את זה על במגרש, גם מבחינה אישית". הצרפתי התייחס גם ללוח המשחקים העמוס: "אנחנו טסים כל יומיים או שלושה ואנחנו לא נחים. זה גורם לפציעות ואני לא חושב שזה צירוף מקרים".

עם זאת, לגריזמן ברור שיש לכך סיבה: "אני מקבל את זה כי אני יודע שאנחנו לא רואים את גריזמן בגרסה הכי טובה שלו, אבל אני מבין שכל פה שיוצא משהו, אני הראשון שמבקרים אותו. במשחק שנה וחצי היו לי שלושה מאמנים, זה לא קל. אני צריך זמן להתרגל לשחק עם החברים בקבוצה והם אליי. גם המועמדים לנשיאות מדברים עליי. אני לא חושב שזה הכי טוב עבורי שהם מדברים על אם אני רכש טוב או לא".

החלוץ נשאל על שני מאמניו הקודמים בברצלונה והשיב: "למדתי מסטיין הרבה, אף פעם לא הייתה לי בעיה איתו. ההורים שלי אמרו לי שישאלו אותו למה אני לא פותח, אבל אני לא חושב שהם היו צריכים לעשות את זה כי הם לא שאלו אותו גם למה אני משחק. ואלוורדה? הוא ביקש שאני אשחק בשמאל כדי לשחק בשטחים באופן קבוע לצד ג'ורדי אלבה. היה לי את האמון שלו לאורך כל הזמן".

גריזמן קושר לברצלונה גם ב-2018, אך בחר להישאר עונה נוספת באתלטיקו מדריד, עד שבקיץ 2019 הוא עבר סופית לברצלונה. עם זאת, מסתבר שהיו מי שנפגעו מכך: "דיברתי עם ליאו כשהגעתי והוא אמר לי שכשלא הגעתי בפעם הראשונה זה דפק אותו, כי הוא ביקש את זה בפומבי. אבל הוא אמר לי שהוא איתי עד המוות וראיתי את זה בכל יום. אתלטיקו? הייתי צריך שינוי. היו עזיבות כמו של דייגו גודין ולוקאס הרננדז שגם גרמו לי לקבל את ההחלטה".

ב-2018, פרסם גריזמן את הסרט "ההחלטה" שבו הודיע שהוא נשאר לעוד שנה באתלטיקו, וכעת הוא אומר על כך: "רציתי להראות בדוקומנטרי שקשה מאוד לבחור לאיזה קבוצה ללכת. אנשים חשבו שזה משחק ושאני צוחק על האוהדים, אבל רק רציתי להציג את המצב כשחקן שלא יודע מה לעשות ולהחליט. התייעצתי עם אשתי, ההורים והילדים אבל בסוף החלטתי אני. אחרי הסרטון ההורים שלי כעסו כי הם לא הבינו מה עשיתי. בנוסף, הם רצו לראות אותי בברצלונה".

גריזמן נשאל גם על מונדיאל 2018, שבו זכה עם נבחרת צרפת: "ראו שאפשר לעשות משהו גדול רק מלראות את האינטנסיביות שבה הנבחרת התאמנה. דשאן קרא לנו להתכונן למשחק נגד ארגנטינה, והצעתי לשחק ב-4-4-2 ושאנגולו קאנטה יבטל את מסי. אמרו לי: 'אתה חושב שאתה באתלטיקו?', אבל בסוף הקשיבו לי".

רק שנתיים לפני כן, גריזמן הפסיד בגמר היורו לנבחרת פורטוגל בתוספת הזמן: "רק אז התחילו להכיר אותו בצרפת, כי שם צופים רק בריאל מדריד ובברצלונה. הפסדתי בשני גמרים בזמן קצר, ולא רציתי לראות עוד כדורגל. לא ניחם אותי להיות השחקן הטוב בטורניר".

באותה שנה, גריזמן הפסיד גם בגמר ליגת האלופות לריאל מדריד בקרב פנדלים, כשבמהלך 90 הדקות הוא החמיץ מהנקודה הלבנה במהלך שיכול היה לשנות את המשחק: "אם הייתי מבקיע את הפנדל, הייתי משנה את ההיסטוריה. בעטתי את הפנדל הראשון בדו קרב כי הרגשתי אשם על זה שהגענו לשם. כשהבקעתי אמרתי לעצמי 'את זה היית צריך לעשות קודם'".

הצרפתי סיפר על המעבר לאתלטיקו מדריד: "היה לי קשה בהתחלה כי באתי לקבוצה אלופה והייתי צריך לעבוד כדי לקבל את המקום שלי. האמת שהיה לי קשה לשחק עד דצמבר. אני תמיד זמין עבור המאמן, ככה למדתי ותמיד אעשה את מה שהמאמן מבקש, אפילו אם ברמה האישית אני יודע שזה פוגע בי. עם סימאונה, כל אימון אינטנסיבי כמו משחק. כולם צעקו עליי: קוקה, גאבי, מאמן הכושר... באתלטי כולם רצים ומשחקים בכל חלקי המגרש, וכך אני ממשיך לשחק. בחדר ההלבשה המצב היה סולידי".

לסיום, גריזמן התייחס גם למראה שלו: "גם אם יגידו לי להסתפר לא אסכים. אשתי והילדים רוצים שאשאר עם שיער ארוך. אני אוהב את דייויד בקהאם. הוא האליל שלי במגרש ומחוץ למגרש. הוא דוגמא ושחקנים בנבחרת ששיחקו איתו בפ.ס.ז' אמרו לי את זה. הייתה לו רגל ימין מדהימה, אבל גם מחוץ למגרש היה לו משהו מיוחד".