"בעקבות פלה": מסי רוצה לשבור שיא נוסף

בצל השמועות על עזיבה של בארסה, הפרעוש רודף אחר הברזילאי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.12.20 - 06:27
תחילת כתבה

אחרי שקיבל מנוחה בניצחון של ברצלונה מול פרנצווארוש,  ובצל השמועות על עזיבת הקבוצה בקיץ, ליאו מסי מוכן לחזרה מול קאדיס הערב (שבת, 22:00), כאשר המטרה שלו לפי העיתונות הקטאלונית היא לשבור את שיאו של פלה ולהיות השחקן שכבש הכי הרבה שערים בקבוצה אחת. השיא של פלה עומד על 643 שערים, כשעשה זאת במדי סנטוס הברזילאית, לפרעוש לעומתו יש 641 כאלו במדי ברצלונה.

על אף הרצונות של מסי להיות חתום על עוד שיא אישי, מבחינתו של רונאלד קומאן המטרה היחידה היום היא לא להפסיד עד סוף שנת 2020, אחרי הפתיחה המגומגמת בגזה המקומית. המאמן התייחס לעתידו הלא ברור שלא כוכב הקבוצה, ליאו מסי: "רק מסי יקבע את המשך דרכו בקריירה". קומאן יודע שקבוצתו חייבת להמשיך בפורמה כדי להתמודד על האליפות והוא דיבר על כך: "אסור לנו לאבד יותר נקודות עד סוף השנה. אנחנו חייבים לנצח בכל במשחק". ההולנדי גם החמיא לאתלטיקו מדריד, שנראית כמו קבוצה שתסכן את הקטאלונים עד סוף העונה.

המאמן גם התייחס לעוסמן דמבלה, שנמצא בכושר נהדר: "הוא השתפר מבחינה פיזית מתחילת העונה וגם צובר יותר ביטחון, הוא שמח ואפשר לראות את זה. אני מאוד מרוצה מהיכולת שלו ואנחנו עדיין עובדים איתו על דברים שהוא צריך לשפר".

לאחר שבמשחק האחרון מול פרנצווארוש נערכה רוטציה רחבה המאמן ההולנדי צפוי לחזור להרכב מלא. ליאו מסי כמובן יחזור ל-11 לצידם של פרנקי דה יונג, פדרי ומארק אנדרה טר שטגן, שלא שיחקו בליגת האלופות.

 אנטואן גריזמן ינסה להמשיך במומנטום לאחר שמצא את הרשת בשלושת משחקיו האחרונים. מעבר לכך, זה נראה סוף סוף כי הדברים מתחברים עבור הצרפתי אחרי משחקים רבים של החמצות מסמרות שיער.

חייבים לציין לטובה את אוסקר מינגסה הצעיר, שנכנס בהצלחה לנעליים של ג'רארד פיקה, הפצוע. בן ה-21 מקבוצת המילואים הרשים כל כך את קומאן, שוויתר על הרצון לרכוש בלם בינואר, כך דווח בתקשורת. גם סרג'יניו דסט נכנס לעניינים במהרה אחרי הפציעה של סרג'י רוברטו.