"יש לחץ". 19:30: ברצלונה מול גראנדה

קומאן רוצה ניצחון שלישי ברצף: "לא יכולים להפסיד יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.01.21 - 16:18
תחילת כתבה

אחרי הניצחונות על ווסקה ואתלטיק בילבאו, ברצלונה תתארח הערב (שבת, 19:30) אצל גרנאדה, במסגרת המחזור ה-18 ב"לה ליגה". שחקניו של רונאלד קומאן יקוו לשמור על מאזן מושלם ב-2021 ולחבר ניצחון ליגה שלישי ברציפות, דבר שתאמינו או לא, היא עדיין לא הצליחה לעשות העונה.

כנראה שבעקבות הנתון הזה, קומאן משתדל לשמור את שחקניו עם הרגליים על הקרקע: "אנחנו לא יכולים להסתמך על התוצאה בבילבאו", אמר ההולנדי במסיבת העיתונאים. "זו יריבה אחרת באצטדיון אחר, צריכים לשחק טוב, לשמור על צניעות ולהראות אופי במגרש. התוצאות האחרונות הן סימן עבורנו וליריבות שאנחנו יכולים להיאבק על האליפות. יש הרבה לחץ על השחקנים, כי הם לא יכולים להפסיד יותר".

אחרי שבתחילת העונה מינויו של קומאן התקבל בחשדנות אצל ליאו מסי, ב"ספורט" פורסם היום שהיחסים בין השנתיים חזקים ומתבססים על כבוד הדדי, מה שבא לידי ביטוי גם בכר הדשא, והמאמן החמיא לכוכב שלו: "מסי אוהב מאוד להתאמן ולשחק, הוא ווינר ומתבטא כשהוא לא מרוצה, וגם כשהוא כן מרוצה מהתוצאות של הקבוצה ומהיכולת שלו. הוא נותן את הטוב ביותר שלו".

אחת מנקודות האור הנוצצות ביותר בברצלונה בתקופה האחרונה הוא פדרי, שכבש ובישל במשחק האחרון, ומציג שיתוף פעולה עם מסי, ואם תשאלו את קומאן, ללואיס אנריקה כדי לקחת בחשבון את הכישרון בן ה-18 ליורו הקרוב: "זו אומנם לא החלטה שלי, אבל אפשר להגיד הרבה דברים חיוביים על הקריירה של פדרי, אף אחד לא מצפה מילד בגילו לשחק כמעט בכל משחק, ואין ספק שזה מגיע לו".

ומה בנוגע לרכש בינואר? ההולנדי אומנם סיפק תשובה דיפלומטית, אך עם מסר ברור: "חשוב להשתפר בטווח הקצר, ואנחנו צריכים תחרות ויעילות. יש כל כך הרבה סיבות לצרף רכש, אבל אני מכבד את המצב של המועדון. אם זה לא אפשרי כרגע, אנחנו נחכה".