בצל הקורונה: כך ריאל תממן את רכישת אמבפה

השחקנים שיעזבו, חזרת הקהל ומטרת העל בצירוף "גלאקטיקו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.21 - 07:43
תחילת כתבה

הרצון של ריאל מדריד לצרף את קיליאן אמבפה בקיץ הקרוב אינו דבר חדש, אך בשנה שבה הכדורגל נפגע קשות ממשבר הקורונה, מדובר באתגר גדול אפילו יותר מהרגיל. עם זאת, ב"אס" חשפו הבוקר (שלישי) את התוכנית של אלופת ספרד לצרף את החלוץ הצעיר, שיסיים את חוזהו בפאריס סן ז'רמן ב-2022, ועד כה מסרב להאריך אותו.

ההכנסות של הבלאנקוס העונה צנחו ב-25% ל-617 מיליון יורו, וכדי לפצות על כך, המטרה היא להכניס בין 100 ל-150 מיליון יורו ממכירות שחקנים, ואלה המועמדים העיקריים לעזיבה: איסקו, דני סבאיוס, גארת' בייל, לוקה יוביץ', מרסלו וברהים דיאס, כשגם עסקאות השאלה נוספות על הפרק על מנת להכניס כספים.

עם זאת, תג המחיר של אמבפה הוא עדיין בגדר חידה, מאחר שהמו"מ בסופו של דבר יהיה מול סגנית אלופת אירופה. עד כה, פלורנטינו פרס דאג לשמור על יחסים טובים עם ההנהלה הקטארית, ובאופן חריג, דאג להוציא הודעות הכחשה בעבר, כששמה של ריאל מדריד הוזכר בהקשר של ניימאר או אמבפה.

לפי "אס", ההערכה היא שאם פ.ס.ז' תחליט ללמכור את הכוכב שלה, שנה לפני תום חוזהו, היא תרצה לעשות זאת בסכום סמלי, שלפחות ישווה את ה-222 מיליון יורו ששילמה על ניימאר. עם זאת, בבירת ספרד יקוו להגיע לתג מחיר שתואם יותר את מצבו הנוכחי של השוק, בסביבות ה-150 מיליון יורו.

גם שכרו של הכוכב לא אמור להוות מכשול, כשעד כה, בבירת ספרד הקפידו ששכר השחקנים לא יעלה על 50% מסך ההכנסות, אם כי משבר הקורונה גרם לכך שהיחס עלה ל-72%. העונה, ריאל מדריד משלמת משכורות בסך 448 מיליון יורו לעומת הכנסות של 617 מיליון יורו. אמבפה, אם יגיע ויחתום לחמש שנים, צפוי להשתכר 21 מיליון יורו נטו בעונה, ומטרתן של חלק מהמכירות הוא לפנות תקציב גם במישור הזה ולהיפטר ממשכורות כמו של בייל (15 מיליון יורו) ושל איסקו (שבעה מיליון יורו).

בנוסף, באלופת ספרד מקווים כי בעונה הבאה, עם חזרת הקהל לאצטדיונים, ההכנסות יחזרו למספרים הרגילים וההערכה היא שיהיו מעל 800 מיליון יורו, שיאפשרו את רכישת הכוכב הצרפתי, וכן השגת אשראי נוח לביצוע העסקה. חלק מהאסטרטגיה בצירופו של אמבפה, מלבד כמובן השיקול המקצועי, הוא להתחרות במועדונים שבבעלות סינית או אמריקאית, ולהחזיר את ריאל מדריד לקדמת הבמה עם "גלאקטיקו", כפי שפרס עשה לא פעם בעבר.