משלושה יוצא אחד: מי יבחר לנשיאות בארסה?

לאפורטה, פונט ופריישה נותרו. ההצבעה תיערך ב-24 בינואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.01.21 - 17:50
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

ברצלונה קרובה באופן רשמי לעידן שאחרי ג'וזפ מריה ברתומאו. תשעה מועמדים הגישו את שמם לתפקיד נשיא הקבוצה והערב (חמישי) הקטאלונים הודיעו שהרשימה צומצה לשלושה אנשים - ז'ואן לאפורטה, ויקטור פונט וטוני פריישה.

כדי להגיע לישורת האחרונה המועמדים היו צריכים להציג כמות מסוימת של חתימות ולאחר פרישה של מספר מועמדים והספירה האחרונה התקבלה הבשורה. יש לציין כי זו הרשימה הסופית הקטנה ביותר מאז הבחירות בשנת 2000 אז נבחר ג'ואן גספארט.

כמות החתימות המינימלית הייתה הפעם 2,257 כאשר לאפורטה קיבל את הכמות הגדולה מכולם -  9,625 בעוד שפונט השיג 4,431 ופריישה צבר 2,822. בכל מקרה אין קשר בין חתימות אלו לבחירות עצמן לתפקיד הנשיא.

כזכור, ברתומאו (58), שנחשב לאחד הנשיאים הגרועים בתולדות הבלאוגרנה בין היתר בשל חובות העתק שצבר התפטר בסוף אוקטובר לאחר כמעט שבע שנים בתפקיד אחרי שהבין שסופו קרוב. וכעת, ברצלונה תקווה לצאת לדרך חדשה כשאחד המועמדים הבולטים, לאפורטה לא זר לתפקיד אחרי שעמד בראש ההנהלה במשך שבע שנים מוצלחות - 2003-2010.

יש לציין כי גם לפונט סיכוי לא רע בכלל להיבחר. איש העסקים בן ה-48 התמודד לנשיאות לפני שש שנים אך הוא בחר לפרוש מכיוון שלא הרגיש מספיק בשל. בכל אופן, המטרה המרכזית שלו במידה וייבחר לתפקיד, לצד השארתו של ליאו מסי כמובן היא צירופו של צ'אבי לעמדת המאמן.