"מסי מצטער על המעשה, הוא הרגיש שהוא על הקצה"

בספרד דיווחו על תסכול של כוכב ברצלונה לאחר האדום הראשון בקריירה, שעלול לעלות בהרחקה מ-4 משחקים. וגם: עתידו, דו"ח השופט שעשוי לסייע בעונש והתגובה של קומאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.21 - 06:44
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

היסטוריה. ליאו מסי הורחק הלילה (בין ראשון לשני) לראשונה בקריירה שלו במדי ברצלונה אחרי 753 הופעות בכל המפעלים. הפרעוש לא שלט בעצביו בדקה ה-120 במשחק הסופרקופה הספרדי מול אתלטיק בילבאו, חבט באסייר ויאליברה ללא כדור וספג כרטיס אדום ישיר.

ומדוע הקפטן כעס כל כך? בילבאו הובילה 2:3 לאחר שער אדיר של איניאקי וויליאמס בדקה ה-93. עוד קודם, ויאליברה איזן בעצמו את התוצאה ל-2:2 בדקה ה-90 וכפה הארכה, אחרי שאנטואן גריזמן כבש צמד עבור הקטלאנים. לאחר שהדיחו את ריאל מדריד בחצי גמר המפעל, הבאסקים השלימו זכייה שלישית בתולדות המועדון עם 2:3 אדיר בקורדובה.

בדו"ח של השופט חיל מנסאנו תוארה העבירה של קפטן ברצלונה על ויאליברה: "הוא הכה את היריב בזרועו תוך שימוש בכוח מופרז, בזמן שהכדור נמצא במשחק, אבל לא במרחק שבו אפשר לשחק איתו".

לפי "ספורט", תקופת ההרחקה על עבירה כמו שביצע מסי עלולה לנוע בין ארבעה משחקים עד 12, והדבר תלוי בחומרת המעשה של הכוכב אצל ההתאחדות הספרדית, בהתאם לתקנון המשמעת. עם זאת, התיאור של השופט חיל מנסאנו של המעשה כ"שימוש בכוח מופרז" בלבד עשוי להפחית את חומרת העונש להרחקה ממשחק אחד עד ארבעה.

ואיך מסי מרגיש אחרי התקרית? העיתונאי חוסה אלבארס דיווח במהלך הלילה שהכוכב מצטער על המעשה, עצוב ונמצא במצב רוח ירוד. על פי הדיווח, מה שהביא אותו לכך הייתה התחושה שהוא על הקצה, לאחר שבמהלך המשחק הרגיש הוא לא יכול יותר והקבוצה לא עשתה מספיק, בנוסף לכך שסחב פציעה.

עוד דווח כי אחרי שבתקופה האחרונה נראה היה שהמצב של ברצלונה קיבל תפנית חיובית, כרגע הכוכב עצבני ופגוע, אך מעדיף לא לקבל החלטות בשלב זה כי הוא מאמין שזה לא הזמן, ובינתיים הוא יחזור לשגרה ולאימונים ולא יתעסק בעתידו.

רונאלד קומאן התייחס בסיום המשחק לכוכב שלו, וגם להרחקה: "מסי יודע מתי הוא כשיר ומתי לא. הוא אמר שהוא יכול לשחק ועשה את הטוב ביותר שלו. ההרחקה? אני מעדיף לא לדבר על השופטים".