בראש של פלורטינו: האיש שיכריע על עתיד זידאן

האצטדיון והגלאקטיקוס הבאים מול הכישלון. השיקולים שיקבעו

מיקי קול, מדריד  21.01.21 - 14:33

תגיות: ריאל מדריד

תחילת כתבה

האם זידאן יפוטר? זו השאלה שעומדת כרגע באויר מעל משרדו של פלורנטינו פרז, נשיאה הכל יכול של ריאל מדריד. הלחץ התקשורתי  גדול ועל מנת לנתח את מעמדו של זידאן כדאי להבין ולהכיר את הלך מחשבתו של הבוס. פלורנטינו הוא איש עסקים ענק (אחד מעשרת עשירי ספרד) ובסדר עדיפויותיו עומדת הרווחיות והבריאות הפיננסית של העסק אותו הוא מנהל, כולל ריאל מדריד.

זה מעלה שאלה באשר למיקום ההישגים הספורטיבים בסדר העדיפויות של המועדון, שכנראה נמצא במקום השני ודרך התנהלותו, בעיקר בשנתיים האחרונות רק תומכות בדעה הזאת. בפני פלורנטינו פרס עומדות כרגע שתי מטרות על: שיפוץ והפיכת הברנביאו לאיצטדיון המפואר בעולם שעלותו היא מעבר ל500 מליון יורו והבאת שחקן על כמו אמבפה ואולי שניים, ע"מ להשיב למועדון את הזוהר שעומעם לאחר עזיבת כריטיאנו רונאלדו.

זידאן הוא האיש שהתאים ביותר למשימה. התארים הרבים בהם זכתה הקבוצה תחת ניהולו סיפקו לפלורנטינו את השקט התעשייתי לו היה זקוק למרות שהיה ברור זה מכבר שהרכבה של ריאל מדריד אינו כשהיה וביחוד כאשר המועדון מכר מספר שחקני בית אהודים, אבל פלורנטינו זקוק למזומנים והרבה.

הזכיה באליפות האחרונה סיפקה לנשיא חמצן יקר מפז ברגעים לא נוחים של הפסדים לקבוצות החלשות בליגה ובליגת האלופות, בה ניצלו זידאן והבוס ממצב מביך, לו ריאל לא היייתה מעפילה לשמינית גמר הצ'מפיונס.

זידאן מהווה חוליה חשובה באפשרות שאמבפה ינחת במדריד ופיטוריו עלולים לפגוע ממשית לביצוע המהלך. כולם כבר ראו ש'המלך הוא עירום', הביקורת על זידאן התגברה, חודש דצמבר המעולה הרחיק שוב את האש מראשו של זידאן, אבל ינואר הגרוע וההפסד אמש, לקבוצה מהליגה השלישית הזיקו מאוד למעמדו של המאמן.

כיצד ינהג נשיא המועדון? נחיה וניראה.