"צריכים להתחשב בשחקנים, הלו"ז הורג אותם"

קומאן לקראת בטיס: "זה נכון שלברצלונה אין מזל עם השיפוט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.21 - 15:50
(Getty)
(Getty)
תחילת כתבה

כשהיא מגיעה מהמקום השני בליגה, ומומנטום נהדר של חמישה ניצחונות רצופים, ברצלונה תתארח מחר אצל ריאל בטיס בבניטו ויאמרין, במסגרת המחזור ה-22 ב"לה ליגה".

"אני לא יכול להכחיש שהייתי מאוד מרוצה מהגישה של הקבוצה במשחק האחרון", סיפר רונאלד קומאן במסיבת העיתונאים לקראת בטיס. "הם הראו המון איכויות, אבל מה שמיוחד בכדורגל זה שהיום השמש זורחת, ומחר יכול לרדת גשם. צריך להתכונן ממשחק למשחק".

המאמן ההולנדי התייחס גם ללוח המשחקים העמוס, ולהשלכות שלו: "זו תקופה קשה, היו לנו הרבה משחקים, ארבעה מהם הגיעו להארכה והרבה מהם בחוץ. יש גם את הנסיעות והאיחורים. היו לנו 12 משחקים מתחילת 2021 ו-11 מהם היו בחוץ. חייבים לעזור לשחקנים ואני מקווה שבפיפ"א ואופ"א חושבים עליהם, כי הלו"ז הזה הורג את השחקנים".

"אני לא מי שצריך לדבר על המצב של אנסו פאטי, צריך לכבד אותו ולתת לו להחלים בשקט", התייחס קומאן למצבו של הכישרון הצעיר, ונשאל גם על עתידו של ליאו מסי: "מסי הוא זה שמחליט על העתיד שלו. ברור שכמאמן אני ארצה שיישאר פה עוד הרבה שנים, הוא נותן לנו המון המון אנרגיה ועוזר לקבוצה".

בשבוע החולף, ג'רארד פיקה ביקר בראיון את השיפוט בספרד, ונראה שמאמנו שותף לדעותיו: "זאת אמירה שלו ואחריות שלו, אם הוא מרגיש ככה. לא הייתי פה לפני כן, אני יכול לדבר רק על התקופה שלי פה. ומאז שהגעתי, זה נכון שאין לנו מזל עם השופטים".

בנוסף לפאטי, גם פיקה, סרג'י רוברטו ופיליפה קוטיניו ייעדרו מסגל ברצלונה. לפי "מונדו דפורטיבו", קלמון לנגלה עשוי לשוב ל-11 על חשבון סרחיו אראוחו שיקבל מנוחה, ובמסגרת הרוטציה לקראת המשחק מול סביליה בחצי גמר הגביע, גם מיראלם פיאניץ' ומרטין בריית'ווייט עשויים לפתוח.