להיות אדם: המחווה של מסי לשוער אלצ'ה

החלפת החולצות וציון הדרך שקבע כוכב ברצלונה. סיכום ה-0:3

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.21 - 23:45
תחילת כתבה

רק לפני כחודשיים היה נראה שברצלונה לא תהיה חלק ממאבק אליפות ספרד, אבל לפתע פתאום היא רחוקה חמש נקודות בלבד ומשחק עודף מאתלטיקו מדריד וכמה שהיא חייבת את זה לליאו מסי. עם צמד גדול, הפרעוש הוביל פעם נוספת את הבלאוגראנה, הפעם ל-0:3 קליל על אלצ'ה, בדרך לניצחון שמיני בתשעת המשחקים האחרונים.

עם הצמד הזה, מסי התמקם בנוח בעמדה הטבעית שלו - מלך השערים של הליגה הספרדית עם 18 כאלה. אם זה לא מספיק, לפרעוש יש כבר 13 שערים בכל המסגרות ב-2021 מה שהופך אותו לכובש המצטיין בחמש הליגות הבכירות השנה - כן, גם מעל רוברט לבנדובסקי (13) וארלינג הולאנד (10).

מסי, כמובן, כבר הגיע לכל פסגה בקריירה, אבל מתברר שהוא לא שוכח להיות בן אדם. בסיום המשחק, שוערה של אלצ'ה, אדגר בדיה, ביקש את חולצתו של הפרעוש והוא כמובן העניק לו אותה וגם דרש את זו של השוער בחזרה. בדיה ההמום קפא לרגע כלא מאמין ובסופו של דבר העניק לו אותה.

על הדרך, מסי גם ניהל את ברצלונה על המגרש, עם מחוות ידיים לא אופייניות ודרישה ללחץ. "כולם ראו שזה היה חסר לנו וזה טוב מאוד לראות את מסי עושה זאת בתור קפטן", טען רונאלד קומאן בסיום ודיבר גם על מאבק האליפות המחודש: "הבעיה היא הנקודות שאיבדנו בתחילת העונה. הגיוני לאבד נקודות בשלב מסוים, אבל כעת אסור לנו ליפול יותר".

בתקשורת הקטאלונית חגגו את הניצחון. ב"מונדו דפורטיבו" השתמשו בכותרת "יש מטרה, יש ליגה", בעוד ב"ספורט" התרכזו באופן לא מפתיע בליונל מסי, עם הכותרת "הוביל את הדרך".

כמו כן, הרבה מחמאות נרשמו למרטין בריית'ווייט על המשחק שלו אתמול. "אני מאוד שמח, היה לנו משחק טוב ועכשיו הזמן להמשיך עם זה גם נגד סביליה", אמר הדני. "אני חושב שזו הפעם הראשונה שאני מבשל פעמיים במשחק אחד, מקווה שזו לא הפעם האחרונה".