ברצלונה בגמר הגביע אחרי 0:3 על סביליה

"רמונטדה" בקאמפ נואו: הקטאלונים מחקו פיגור 2:0 מהפיחואן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.03.21 - 00:35
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

המומנטום החיובי של ברצלונה נמשך - עם הישג שאינו רק מקצועי, אלא גם תודעתי: הלילה (בין רביעי לחמישי), העפילו הבלאוגראנה לגמר גביע המלך הספרדי, לאחר שהביסו 0:3 את סביליה לאחר הארכה. הקטאלונים הגיפו ללא תנאי את האנדלוסים, שאמנם הגיעו עם יתרון 0:2 מהמשחק הראשון, אבל לא התייצבו למחצית השנייה של ההתמודדות והיו הרבה פחות טובים לאורך רוב שלבי המשחק.

כעת, בארסה תמתין למנצחת בחצי הגמר השני - שם ייפגשו לבאנטה ואתלטיק בילבאו, כאשר דווקא הוולנסיאנים נמצאים ביתרון, לאחר שסיימו ב-1:1 במשחק הראשון בסאן מאמס. זהו גמר שביעי של בארסה בשמונה השנים האחרונות, היחיד שהיא החמיצה בפרק הזמן הזה היה בעונה שעברה - אז נוצחה ברבע הגמר ע"י אתלטיק בילבאו (אותה בילבאו שהיא עשויה לפגוש שוב בגמר). הגמר, יש לציין, אמור להיערך ב-17 באפריל, 2021, בסביליה.

דווקא ג'רארד פיקה, שנחשב לשחקן ששיאו מאחוריו, היה הפעם הגיבור של בארסה - עם השער הגדול בדקה הרביעית של תוספת הזמן, ששלח את המשחק להארכה. ובכלל, זה היה ערב של גיבורים בלתי צפויים: בתוך ההארכה, היה זה מרטין ברייתווייט (עם קצת עזרה מהשוער קאמיל ואצ'ליק) שלמעשה הביא את ברצלונה אל הארץ המובטחת עם השער שקבע 0:3.

ברצלונה מגיעה עם אנרגיות מחודשות לישורת האחרונה של העונה, בדיוק ברגע המתאים, ולכו תדעו: אולי זה אומר משהו גם לגבי משחק הגומלין מול פאריס סאן ז'רמן. אחרי הכל, גם במשחק הזה היא תצטרך בדיוק מה שהיא היתה צריכה היום: שלושה שערי זכות.

מהלך המשחק
כבר בדקה ה-12 בארסה מצאה את הרשת בפעם הראשונה! עוסמן דמבלה קיבל כדור ממסי, לא הצליח לייצר מצב מקרוב, אז לקח את הכדור אחורה ושלח בעיטה אדירה שהכניעה את ואצ'ליק - 0:1 לברצלונה, שכעת זקוקה לשני שערים כדי להגיע לגמר. בדקה ה-31 ליאו מסי כמעט הכפיל לאחר מבצע אישי, אבל הגנת סביליה הרחיקה את הכדור מהקו. 0:1 לברצלונה במחצית.

בדקה ה-54 לופטגי ביצע חילוף משולש: הוציא את מרקוס אקוניה, לוק דה יונג ואלייש וידאל הפצוע; במקומם נכנסו איוון רקיטיץ', קרים רקיק וחסוס נבאס. שתי דקות בתוספת הזמן, הורחק פרננדו בצהוב שני - סביליה בעשרה שחקנים. בדקה ה-94 הגיע הרגע הגדול שבארסה חיכתה לו: הגבהה מצאה את ג'רארד פיקה שנגח, הכניע את ואצ'ליק וקבע 0:2 לברצלונה - שוויון בסיכום הכללי, הולכים להארכה!

חמש דקות בתוך ההארכה, הושלם המהפך: הגבהה של ג'ורדי אלבה מצאה את הראש של מרטין ברייתווייט שנגח פנימה וקבע 0:3 לברצלונה. בשלב הזה - היא עולה לגמר. בדקה ה-100 חשד השופט לנגיעת יד ברחבה של ברצלונה, אך בסופו של דבר קבע: אין פנדל. בדקה ה-121 שרק השופט לסיום וקבע: זה נגמר, ברצלונה העפילה לגמר גביע המלך!