הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדיר: צפו בחגיגת הזכייה של מאמן סוסיאדד

אלגוואסיל במופע קאלט אחרי גביע המלך. וגם: קללת מוניאין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.21 - 09:36

חגיגה גדולה בסן סבסטיאן. ריאל סוסיאדד זכתה אמש (שבת) בגביע המלך הראשון שלה מזה 34 שנים כשגברה 0:1 על יריבתה הבאסקית אתלטיק בילבאו. אך למרות שער בודד של מיקל אויארסבל (63 בפנדל), מי שגנב את ההצגה היה מאמנו - עמנול אלגוואסיל.

במסיבת העיתונאים שאחרי המשחק, התפנה המאמן המאושר לענות לשאלות העיתונאים. אך נראה כי האושר מהמאורע ההיסטורי של קבוצתו גרם לאלגוואסיל להתפרצות רגשות שלא רואים כמותה בכל יום, שנה או עשור.

"אני אעבור ממצב מאמן למצב אוהד ברשותכם, פתח אלגוואסיל והחל במופע, "זה בשביל כל גיפוסקואה!" צעק בתשוקה יוצאת דופן המאמן בעודו מחליף לחולצת המשחק של סוסיאדד ומנופף בצעיף הקבוצה. גיפוסקואה אגב הוא אזור בספרד המהווה חלק מחבל הבאסקים, בו הבירה היא סן סבסטיאן. אך אלגוואסיל לא עצר כאן, והוסיף כמו ראשון האוהדים: "זה לכל מי שאוהב את ריאל. קדימה ריאל!".

שמחתו האדירה של המאמן לא הגיעה משום מקום. סוסיאדד, שהיא כאמור קבוצה באסקית, הניפה את גביע המלך הספרדי לראשונה מזה 34 שנים. מעבר למשמעות ההיסטורית/פוליטית שבזכייה, מדובר בהישג מקצועי אדיר עבור הקבוצה מסן סבסטיאן. אגב, הפעם האחרונה בה הופיעה בגמר היתה שנה לאחר זכייתה, בעונת 86/86.

אך העניין לא נותר רק בצד המנצח. מסתבר כי בבילבאו אחד הגורמים להפסד לא היה רק מקצועי, אלא מיסטי. איקר מוניאין, אחד השחקנים המזוהים ביותר עם החולצה האדומה-לבנה של אתלטיק וכמובן קפטן הקבוצה, עשה "מעשה שלא יעשה" שלדברי התקשורת הספרדית עשה "מזל רע" לקבוצתו.

במקום לחלוף ליד הגביע במהלך העלייה לכר הדשא בפתיחת המשחק, בחר מוניאין לשנות מסלול, להסתכל ישירות לתואר הנכסף ולגעת בו בידו. נכון, לא מדובר באירוע שאמור להשפיע באיזושהי צורה על תוצאת המשחק, אך התקשורת הספרדית לא יכולה היתה להתעלם מהמחווה החריגה.

"מוניאין נגע בגביע", אמרו ב"אס" והוסיפו, "הוא שבר את אחד החוקים הבסיסיים בכדורגל. לא רק שהוא הסתכל על הגביע, הוא גם נגע בו ואתלטיק הפסידה את הגמר". גם ב"מארקה" לא נותרו אדישים לאירוע: "מוניאין יצר קללה גדולה", אמרו, "הקפטן התגרה בגורל וכשעלה למגרש הוא נגע בגביע, דבר שמביא מזל רע".