הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוקטר דיאקבי ספג קללה גזענית, שחקני ולנסיה ירדו מהדשא

דיווח: קאלה כינה את הבלם "שחור מחורבן", השחקנים שבו לדשא כעבור מספר דקות. דיאקבי לא חזר בהפסד 2:1

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.04.21 - 22:00
(טוויטר)
(טוויטר)

תגיות: ולנסיה

אירוע חריג בכדורגל הספרדי: שחקני ולנסיה ירדו מהמגרש במהלך ההפסד הערב (ראשון) 2:1 לקאדיס במסגרת הליגה הספרדית. הסיבה - שחקן הקבוצה, מוחטאר דיאקבי, ספג קללות גזעניות משחקן היריבה חואן קאלה, מה שגרם לחבריו לקבוצה לרדת לחדר ההלבשה כמחאה. לאחר כ-20 דקות, השחקנים חזרו והמשחק חודש ללא הבלם הצרפתי שביקש להתחלף.

חלוץ קאדיס, אלברו נגרדו, ניסה להניא אותם מההחלטה ולהשאירם על המגרש. לאחר מספר דקות, השחקנים של העטלפים חזרו אל המגרש - ללא דיאקבי שהוחלף ע"י הוגו גייאמון. המשחק חודש בדקה ה-36, במצב של 1:1 בין הקבוצות. קאלה הבקיע את השער הראשון (14), קווין גמיירו השווה (19) ובדקה ה-88 מרקוס מאורו הבקיע את שער הניצחון לקבוצה האנדלוסית.

ע"פ דיווחים בספרד, חואן קאלה כינה את דיאקבי "שחור מחורבן", מה שגרם לכל שחקני ולנסיה לרדת מהדשא בתגובה. המועדון כבר הוציא הודעת תמיכה בחשבון הטוויטר וקרא: "די לגזענות". כמו כן, ציינו כי דיאקבי ביקש מחבריו לעלות לדשא בלעדיו. 

חוסה גאיה, מגנה של ולנסיה, סיפר לאחר המשחק: "דיאקבי אמר לנו שספג קריאות גזעניות ולכן ירדנו מהדשא. אמרו לנו שאין ברירה ואנחנו חייבים לחזור אחרת נספוג הפסד טכני. אם דיאקבי לא היה מאשר לנו לחזור למגרש, לא היינו עושים את זה".