בודד במערכה: היממה הקשה של פלורנטינו פרס

הנטישה של האנגליות וקריסת הסופר ליג, הציבו את נשיא הפרויקט וריאל מדריד במוקד הפרשה. ביטול הראיון, השמועות על התפטרות, ההפסד הפוליטי - והלעג. הכבוד ישתקם?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 08:32
תחילת כתבהנראה שאף פעם מעמדו של פלורנטינו פרס בקרב אוהדי הכדורגל לא היה משופר: נשיא ריאל מדריד ומי שהיה לאבי פרוייקט "הגלאקטיקוס" הפך להתגלמות שלטון ההון בכדורגל, מזוהה כל כך עם הדורסנות, הכוח ומעל לכל - הכסף הגדול. אך עם זאת, נדמה שלאחרונה מעמדו ותדמיתו של פרס אף נחלשו. 48 השעות האחרונות בכדורגל העולמי, ופרוייקט ה"סופר ליג" שנמצא בתהליכי קריסה - הציבו אותו במוקד, מושא ללעג ציבורי ומי שאף זכה לתואר - "אויב הציבור מספר אחת".

אמש (שלישי), היה אמור פרס להתראיין שוב - לאחר הראיון שהעניק יממה קודם - ל"אל לרגווארו", תכנית ספורט בתחנת רדיו מקומית, אבל בחר שלא להגיע בסופו של דבר. ההסבר הרשמי היה פגישה עם יתר קבוצות הסופר ליג במטרה לתאם מהלכים, אך יש מי שייחס את ההחלטה להתחמק מהראיון כצעד הנובע מפחד. נכון לעכשיו, דווח כי פרס צפוי להתראיין במהלך היממה הקרובה, אבל גם זה - כמובן - תלוי בנסיבות ובהתפתחות של היום הזה.

בכל מקרה, אין ספק התפרקות הליגה החדשה היא הפסד פוליטי עצום לפרס - שהושקע רבות בפרוייקט, ואף היה היחיד שהתייצב מול המצלמות והסביר את המהלך. יוקרתו נפגעה עד כדי כך, שאף היו דיווחים (שהתבררו כלא נכונים) כי קיימים לחצים כלפיו להתפטר מנשיאות ריאל - נשיאות שרק לאחרונה נבחר אליה פה אחד ע"י חברי מועדון ריאל מדריד. היממה הקרובה תהיה חשובה, לא רק עבור ה"סופר ליג" שכבר הושהתה וככל הנראה לא תצא לפועל כמתוכנן - אלא גם ל"אל פרזידנטה", שיצטרך לשקם את כבודו.

וכמובן, ברשתות כבר החלו ללעוג לפרס, כשההשוואות באשר לדמותו עברו ממייקל קורליאונה (מסדרת סרטי "הסנדק"), דרך פאבלו אסקובר ועד סדאם חוסיין. לא פחות. "ניסית להציל את הכדורגל?", כתב אוהד, "לא, אנחנו הצלנו את הכדורגל ממך". הנה כמה מהציוצים שתקפו את נשיא ריאל מדריד, ונשיא הסופר ליג, שימיה הולכים ואוזלים.