עדיין לא חוזר: ראמוס מחוץ לסגל של ריאל

הקפטן לא ישחק מול אוסאסונה, מרסלו יוכל לפגוש את צ'לסי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.21 - 16:35
תחילת כתבה

הקאמבק יחכה. סרחיו ראמוס לא נכלל בסגל ריאל מדריד למשחק מול אוסאסונה, למרות ההצהרות המוקדמות. הבלם עדיין מתאושש מהפציעה ממנה סבל, ועל כן הוחלט שלא לסכן אותו לקראת המפגש המכריע מול צ'לסי באמצע השבוע. במקביל, זינדין זידאן צפוי לקבל חוזה עד 2024 מההנהלה בראשות פלורנטינו פרס.

זידאן המשיך עם הגישה הרצינית להתמודדות מחר. "נעלה עם ההרכב החזקה ביותר מחר, אנחנו לא יכולים לחשוב על צ'לסי כרגע", אמר והוסיף, "לא קל לנהל סגל כמו של ריאל מדריד, מבחוץ לכולם יש דעה וזה לא פשוט".

לצד הקפטן זידאן יקבל לרשותו גם את מרסלו, ששיתופו היה בסכנה בשל תורנות הקלפי אליה נבחר במדריד. "מרסלו יערוך את תורנות הקלפי שלו ביום שלישי וברביעי יצטרף לקבוצה בלונדון", בישר המאמן במסיבת העיתונאים.

המאמן התייחס לעומס המשחקים שעובר על שחקניו, להם זה יהיה משחקם השמיני בפרק זמן של פחות מחודש. "מצבנו הפיזי? נסתדר, אנחנו יודעים מה על הפרק", אמר זידאן, "קדם העונה הוא מאוד חשוב. אני יודע את זה כי הייתי שחקן בעצמי. אני גאה בשחקנים שלי, על כל מה שעברנו עם כל הפציעות".

בינתיים, למרות שכבר היה עם רגל וחצי מחוץ לריאל מדריד, לפי 'אס' לוקאס ואסקס קרוב להאריך את חוזהו. הספרדי מחזיק בהצעות גבוהות יותר מבאיירן מינכן ופ.ס.ז', אך ההצעה של הבלאנקוס מספקת אותו - 5 מיליון יורו לעונה.

פלורנטינו פרס החל את ההכנות לעונה הבאה, ונראה שיש נכס מרכזי עליו ירצה לשמור. על פי דיווחים בספרד, נשיא הבלאנקוס הציע למאמנו זינאדין זידאן חוזה חדש ומשודרג עד ליוני 2024, כשהצרפתי יקבל משקל רב יותר בהחלטות מקצועיות הנוגעות לרכש וחידושי חוזים של שחקנים.

זה לא סוד שההערכה במדריד כלפי זידאן היא עצומה. המאמן, שזכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות ופעמיים בליגה המקומית על הקווים בבירת ספרד, זוכה להכרה גדולה בהישגיו במועדון שרוצה להמשיך עימו את ההתקשרות לשנתיים נוספות מעבר לחוזהו הנוכחי. אך לריאל יש יעד גדול נוסף בו זידאן יכול לקחת חלק משמעותי - החתמתו של קיליאן אמבפה.

חלוצה של פ.ס.ז' סומן כמטרה מספר אחת אצל אלופת ספרד, כשמי ששומר על קשר עם אמבפה מטעמה של ריאל מדריד הוא המאמן, זינאדין זידאן. במועדון ירצו להיכנס למו"מ עם הצרפתי הבינלאומי כבר בקיץ הקרוב, כשתישאר לו שנה אחרונה בחוזה בפאריס. במקביל, למאמן קשרים טובים עם צמד הבלמים שלו - סרחיו ראמוס ורפאל וראן. הראשון מסיים את חוזהו בעוד חודשיים, בעוד לבלם הצרפתי נותרה שנה נוספת, אך עתידם של השניים בלבן של מדריד לוט בערפל בשלב זה. נשיא המועדון בונה על יחסיו של זידאן עם השניים בכדי לסייע לו להשאירם במועדון.

וכאן נכנסת לתמונה ההצעה של פרס לזידאן. כרגע, הצרפתי מסרב להתייחס לעתידו ומתרכז במאבק האליפות הצמוד ב"לה ליגה" ובחצי גמר ליגת האלופות מול צ'לסי. "אני לא מסתכל מעבר ליום-יום. אני לא מתכנן שום דבר. אני יכול לחתום ל-10 שנים כאן ולמחרת להיות מפוטר. אני יכול לחתום לשנה ולהישאר להרבה יותר", אמר המאמן. מבחינתו של הנשיא, הרצון הוא לראות את זידאן על הקווים לפחות עד ליוני 2024 ולהעמיק את סמכויותיו המקצועיות במועדון, וכאמור לסייע לריאל מדריד לשמור על נכסיה לצד הנחתת יעדים רכש נוספים.