בצרות: 0:3 לוולנסיה על ויאדוליד ו-וייסמן

90 דקות לישראלי במסטאיה, אך קבוצתו בסכנת ירידה ממשית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 19:07
הסיכויים נגדם (GETTY)
הסיכויים נגדם (GETTY)
תחילת כתבה

האם עונת הבכורה של שון וייסמן בלה ליגה תסתיים בירידת ליגה? כפי שהדברים נראים היום, הסיכויים לכך גבוהים מאוד. ריאל ויאדוליד ספגה הערב (ראשון) 3:0 בוולנסיה והסתבכה קשות בתחתית הטבלה. קבוצתו של הישראלי, שפתח בהרכב במסטאיה והשלים 90 דקות אמנם מדורגת מעל הקו האדום אבל מובילה בנקודה בלבד על הואסקה ואלצ'ה - שלושה מחזורים לסיום העונה.

הבעיה של וייסמן וחבריו: שלושה משחקים קשים במיוחד מול ויאריאל, ריאל סוסיאדד ואתלטיקו מדריד במחזור האחרון. כשהם לא ניצחו בתשעה מחזורים רצופים, יהיה קשה לראות את הישראלי וקבוצתו עושים זאת דווקא מול היריבות החזקות.

במשחק עצמו, ויאדוליד נראתה לא רע במחצית הראשונה ואף הייתה מסוכנת יותר, אך ספגה רגע לפני השריקה מרגלי מקסי גומס (45+1). פתיחת המחצית השנייה הייתה איומה עבור הסגולים-לבנים שהוציאו כדור נוסף מהרשת כעבור שלוש דקות בלבד - כששוב הכובש הוא מקסי גומס. בדקה ה-89, תיירי קורייה התכבד השלישי וסגר את הסיפור. 

מנגד, העטלפים שחווים עונה רעה מבחינתם ועדיין לא הבטיחו סופית את ההישארות לפני המשחק, השיגו ניצחון ראשון אחרי חמישה מחזורים ויכולים לנשום לרווחה לאחר שברחו מהחלק המסוכן.

מהלך המשחק
פתיחה טובה של האורחים. ז'וטה ניסה את כוחו מחוץ לרחבה, אך סילסן זינק והציל (8). שליטה מוחלטת של ויאדוליד. הפעם מיצ'לי בעט מחוץ לרחבה ונבלם לקרן (20). וייסמן בינתיים לא מצליח להשפיע יותר מדי על המשחק. משום מקום, 0:1 לוולנסיה! גאיה העביר מסירת רוחב חדה, מקסי גומס הגיע ראשון ודחק מקרוב (45+1).

שער, 0:2 לוולנסיה! פתיחה מושלמת למחצית השנייה עבור העטלפים - סולר הכניס מסירת עומק נהדרת וגומס השלים צמד מצוין מתוך הרחבה (48). ויאדוליד מנסה לחזור למשחק ונמצאת הרבה ברחבת המארחת, אבל חסרה מחץ וגם חשופה למתפרצות (72). וייסמן עדיין על המגרש. שער! 0:3 לוולנסיה. תיירי קוריירה נעץ את המספר האחרון בארון של ויאדוליד עם נגיחה חזקה מקרוב (89). זה גמור.

ולנסיה: יספר סילסן, תיירי קורייה, מוכתר דיאקמבי, גבריאל פאוליסטה, הוגו גייאמון, חוסה גאיה, דניאל ואס, קרלוס סולר, לי קאנג אין, גונסאלו גדש, מקסי גומס.

ויאדוליד: ג'ורדי מאסיפ, סיידי יאנקו, ג'אווד אל יאמיק, חאבייר סאנצ'ס, לוקאס אולסה, מיצ'ל, רוקה מסה, רובן אלקראז, ז'וטה, אוסקר פלאנו, שון וייסמן.