"זמנו הגיע": ריאל מתכוננת לעידן ראול?

בספרד מכינים את היורש: מאמן קסטיליה עשוי לרשת את זידאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.21 - 07:17
תחילת כתבה

בכדורגל, כמו בחיים - אין ואקום. על פי לא מעט דיווחים בספרד, זינדין זידאן צפוי להיפרד ממשרת האימון בריאל מדריד בסיום העונה - גם אם יזכה באליפות. "זיזו", שזכה עם המועדון בשלושה תארי ליגת האלופות וגם בשתי אליפויות מקומיות, בדרך לחפש הרפתקאה חדשה - ובמדריד יש מי שכבר מסמן את היורש: ראול גונזאלס בלאנקו, עוד שחקן עבר של ריאל, מספק לא מעט הצלחות בקבוצת הנוער ובקסטיליה - ועשוי לטפס מדרגה אחת למעלה, אל הקווים של הקבוצה הבוגרת.

"זמנו הגיע", כך טענה הכותרת של אתר ה"מארקה" בכתבת פרופיל שערכו למאמן הספרדי הצעיר (רק בן 43), כשעילת הכתבה הרשמית היא ההזדמנות שלו לרשום הישג יפה עם קבוצת המשנה - העפלה לליגה השנייה בספרד. מחר תפגוש קסטיליה את איביזה למשחק הפלייאוף, ואם תנצח - תחזור לליגת המשנה (כשכמובן, ע"פ חוקי הליגה בספרד, ל"לה ליגה" היא אינה יכולה לעלות). ראול הוכיח את עצמו על הקווים, ולפי כל הדעות אמור להיות גם מאמן הבוגרת ביום מן הימים - אותו המסלול שעשה זידאן בשעתו, ושהפך אותו למאמן עטור הישגים במועדון.

לא רק בליגה ראול הצליח; העונה הוא גם העניק לריאל תואר שעוד לא זכתה בו - ליגת האלופות לנוער, לאחר שבאוגוסט האחרון הצליח לנצח בגמר את קבוצת הנוער של בנפיקה. מיגל גוטיירס, שביום חמישי בישל את השער הראשון בבוגרת ללוקה מודריץ' ב-1:4 על גרנאדה, כבש אז את שער הניצחון. ובאמת, את עיקר התשבוחות מקבל ראול על היכולת להכשיר לא מעט שחקנים לבוגרת - בהם המגן הימני מרווין, הבלם צ'וסט, הקשר אלברטו בלאנקו, כולם שחקנים שמילאו את הסגל המאוד חסר של זידאן, לאור כל הפציעות והתפרצויות הקורונה שליוו את הבלאנקוס בשנה האחרונה.

ובאמת, נדמה שגונזאלס בנוי לקפיצת המדרגה. שתי קבוצות בגרמניה כבר הביעו בו עניין: שאלקה, שבשורותיה שיחק בעבר והעונה סבלה מעונה חלשה, קראה לו באמצע העונה; וגם איינטרכט פרנקפורט ניסתה להביא אותו לעונה הבאה. ראול סירב לשתי האופציות, כשהעיניים שלו מכוונות לתפקיד שיסגור מעגל - מאמן ריאל מדריד. "הוא הראה שהוא מוכן", נכתב עליו, "הוא מרגיש את הקבוצה ומכיר את המערכת כמו מעטים אחרים". הכדור נמצא ביד של זינדין זידאן - הוא זה שאמור להחליט על עתידו (מה שאמור לקרות בשבועות הקרובים), אבל במידה ויחליט לעזוב, יש מישהו שמוכן לעלות, רענן למדי, מהספסל.