"ראמוס? לא דמיינתי את ריאל גם בלעדיי..."

אנצ'לוטי הוצג בריאל ודיבר על הקפטן, זידאן, בייל ועוד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.21 - 19:42
תחילת כתבה

שש שנים אחרי שעזב את ריאל מדריד, קרלו אנצ'לוטי הוצג הערב (רביעי) כמאמן הקבוצה, לאחר שחתם על חוזה לשלוש שנים."אני מודה לנשיא פלורנטינו פרס ולמנכ"ל חוסה אנחל סאנצ'ס. אני מאמין שנוכל לשחזר את ההצלחה באתגר החדש הזה", אמר האיטלקי. "אני יודע מה זה אומר לאמן את ריאל מדריד, ועושה את זה עם הרבה רצון ושמחה. אני חושב שלאמן את ריאל מדריד זאת אחריות יפה, כי זה המועדון הגדול והיוקרתי בעולם, ונורמלי שיש יותר אחריות מבמקום אחר. אני מקבל את זה ואעשה כמיטב יכולתי, כמו שעשיתי בעבר".

האיטלקי המשיך: "אני יודע שריאל מדריד, יהיה מה שיהיה, תתחרה על כל תואר אפשרי עם הסגל הכי טוב שאפשר. הגעתי רק עכשיו ואני צריך לדבר על זה עם המועדון, אעשה את זה בימים הקרובים. הכל קרה מהר ולא היה לי זמן לדבר עדיין על הסגל. אני לא אותו קרלו אנצ'לוטי של לפני שש שנים, לטוב ולרע יש לי יותר ניסיון. אני חושב שהסגל טוב מאוד, שילוב של ותיקים שאני מכיר, וצעירים שהראו את האיכות שלהם. הסגל כרגע רחב מאוד ונצטרך לקצר אותו, נראה איך נעשה את זה".

אחד הנושאים הבוערים במועדון הוא כמובן סרחיו ראמוס, שיסיים את חוזהו בסוף החודש, ועדיין לא האריך אותו. האיטלקי נשאל על מצב הקפטן והשיב: "גם אני לא האמנתי שתהיה ריאל מדריד בלי קרלו אנצ'לוטי. אני שמח מאוד לחזור לעבוד עם השחקנים וראמוס הוא אחד מהם, נדבר על זה בימים הקרובים כי לא היה לנו זמן לדבר על זה. ברור שהוא שחקן חשוב מאוד בריאל מדריד, אני לא מכיר את הפרטים כי עד אתמול הייתי בליברפול, כשאכיר את הפרטים אוכל לדבר באופן יותר פתוח".

בקדנציה קדומת שלו במדריד, אנצ'לוטי זכה בגביע ובליגת האלופות כבר בשנה הראשונה, תוך כדי שהקבוצה שיחקה כדורגל אטרקטיבי: "אני רוצה להבטיח את אותו דבר, כי המסורת וההיסטוריה של המועדון הזה היא לשחק כדורגל יפה והתקפי. אבל כדורגל השתנה בחמש שנים, יותר אגרסיבי, אינטנסיבי ומאורגן. אבל המטרה תמיד זהה, כי זה מה שהמועדון והאוהדים רוצים".

אנצ'לוטי התייחס גם למצב הסגל: "חשוב שתהיה קבוצה איכותית ומאוזנת, שמסוגלת להקריב ולשחק יחד. ברור שיגם כולת אינדיבידואלית חשובה מאוד. אני מכיר היטב את הסגל ואת הצעירים, יש לנו הרבה אפשרויות ואני רוצה לבצע הערכת מצב באופן רגוע. בפעם הראשונה שהייתי פה עלו ארבעה שחקנים מקסטייה, מוראטה, נאצ'ו, קאסמירו וחסה, יחד עם קרבחאל שחזר מלברקוזן ועם ההתלבהות שהצעירים האלה הביאו תרמה להצלחה. נתכנן את הסגל היטב יחד עם המועדון".

האיטלקי נשאל על זינדין זידאן שאותו הוא מחליף, ושבקדנציה הקודמת שימש כעוזרו: זידאן: "מה אני יכול לומר עליו? הוא זכה שלוש פעמים בליגת האלופות ועשה עבודה מצוינת עד היום האחרון שלו פה. הוא עשה הכל מצוין וכולם צריכים להעריך את זה. זה הכדורגל, מאמנים באים והולכים. מה שהוא עשה היה יוצא מן הכלל. לא דיברתי איתו עדיין, הכל היה מאוד מהיר, אבל הוא קודם כל חבר ובטוח שאדבר איתו. הוא קודם כל חבר ובטוח שאדבר איתו. העזיבה? אני לא רוצה לענות כי אני לא יודע מה היחסים בינו לנשיא, זה קשה לי. ברור שברגע שריאל מדריד קראה לי, לא היה לי שום ספק שאחזור".

עתידם של שחקנים כמו מרסלו, איסקו וגארת' בייל לוט בערפל, ואנצ'לוטי שמכיר אותם היטב אמר על כך: "אני מאוד מחבב אותם, הם שחקני ריאל מדריד, זאת מוטיביצה מספיק טובה. השחקנים צריכים להתאמן טוב ולהוכיח שהם צריכים לשחק בריאל מדריד. בייל? אני מכיר אותו היטב ואני חושב שיש לו מוטיבציה לשחק הכי טוב שאפשר. הוא יכול לעשות עונה גדולה, אין לי ספק בכך".

שחקן נוסף מהסגל הקיים שאנצ'לוטי יצטרף לשקם הוא כמובן אדן הזאר: "הוא סבל מפציעות וקשיים והוא עדיין לא מימש את הפונציאל. אני מאמין שהוא יעשה את זה, כי יש לו רצון ומוטיבציה. זאת יכולה להיות העונה הנכונה עבורו לממש את הפוטנציאל".

אחת הבעיות הבוערות בקבוצה מאז עזיבת כריסטיאנו רונאלדו היא החוסר בשערים, והמאמן החדש-ישן אמר על כך: "כולם צריכים לכבוש יותר. לכל השחקנים יש איכות ובנזמה עשה את זה מצוין, אני שמח לחזור לאמן אותו. אני חושב שיש לו יותר אחריות, הוא חלוץ על ויש צעירים שיש להם פוטנציאל כמו ויניסיוס ורודריגו. לא צריך רק לרכוש חלוץ שיכבוש 30 שערים, אלא שכל שאר השחקנים יכבשו יותר, להטמיע שיטה ומנטליות התקפית".