ג'ורדי קרויף הצטרף לצוות הניהולי בברצלונה

אקס מכבי תל אביב יעבוד לצד לאפורטה ואלמאני. הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.21 - 14:32
תחילת כתבה

25 שנים אחרי שעזב את ברצלונה בתור שחקן, ג'ורדי קרויף מונה היום (חמישי) באופן רשמי לתפקיד ניהולי במועדון. לפי הפרסומים, ההולנדי יקבל את תפקיד המזכיר הטכני במועדון הקטאלוני וישתף פעולה עם הנשיא החדש/ישן ז'ואן לאפורטה ומתאו אלמאני, דירקטור הכדורגל של הקבוצה.

עוד קודם לכן, בקטאלוניה היו בטוחים שקרויף יצטרף לצוות של הנשיא, ז'ואן לאפורטה, כאשר בכותרת של 'ספורט' הבוקר נכתב: "צעד אחד מברצלונה". לכבוד זאת בספרד ניתחו את החזרה שלו למועדון. לאקס מכבי ת"א חוזה לעוד חצי שנה בקבוצתו הסינית שנז'ן, אולם בברצלונה הצליחו לשחרר אותו ממנו תמורת פיצוי.

מאז שז'ואן לאפורטה מונה לנשיא המועדון ב-7 במארס הוא רצה לחזיר את ג'ורדי, מאחר והוא מעריך את חזון שלו ואת ניסיונו הרב בתפקידים ביבשות שונות. יש לציין כי לאפורטה משוכנע שנוכחותו נחוצה בפרויקט החדש שהוא מעצב, על אף שהתפקיד בו יוצב עדיין לא הוחלט.

קרויף לא יבצע רק תפקידים של מנהל ספורטיבי שכוללים בחירת שחקני רכש, והוא למעשה גם יכתיב את קו המחשבה של המועדון בנוגע לשוק ההעברות. לאפורטה היה מעוניין באדם שהוא בוטח בו באופן מלא, וגם יוכל להתייעץ עימו בהחלטות החשובות בגזרה המקצועית. כמובן, שהעובדה שגדל במועדון תחת מורשתו של יוהאן משפיעה לכך, לצד כך ששיחק בבארסה במשך שנתיים.