ייטרוף את הקלפים? על הגעת אנצ'לוטי לריאל

בספרד ניתחו: גורל שבעה שחקני הבלאנקוס עשוי לקבל תפנית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.21 - 18:40
תחילת כתבה

לאחר שש שנים בנפרד, ולהפתעת כל עולם הכדורגל, קרלו אנצ'לוטי חזר לריאל. המאמן, שהביא לבלאנקוס את ה"לה דסימה" הכל כך זכורה שב לבירת ספרד ולקח את המושכות מזינדין זידאן, שעזב את המועדון. לקראת העונה הבאה, ב"אס" הספרדי ניתחו את הגעת האיטלקי, שעשויה להשפיע על לא פחות משבעה שחקנים שלובשים את מדי הקבוצה.

מרסלו
המגן הברזילאי, שפעם היה באנקר ב-11 של הבלאנקוס, סבל העונה מירידה בכמות הדקות להן זכה, כשבדרך התמודד גם עם מספר פציעות קטנות. מרסלו שיחק העונה 1339 דקות בלבד, וסיום העונה היה קשה במיוחד עבורו, כשראה את זידאן מעדיף את מיגל גוטיירס לפניו בהרכב. עם זאת, כעת, עם הגעתו של המאמן האיטלקי, המגן עשוי לחזור לתכניות. את משמרתו הקודמת של אנצ'לוטי מרסלו התחיל כמחליף, אך עם הזמן צבר מוניטין נהדר בעיניו של המאמן, והשיג את המקום ב-11 בדרך ל-6 שערים ו-18 בישולים ב-92 המשחקים בתקופה זו. כעת, נותר לראות מה יהיה המשך היחסים בין המגן למאמן החדש-ישן.

סרחיו ראמוס
"הוא שחקן חשוב מאוד עבורינו. בכל תקופות הזוהר האחרונות של המועדון זה היה ככה", סיפר אנצ'לוטי לאחר כניסתו לתפקיד, "אנחנו נדבר על הכל. אני יודע שיש מאמצים לחידוש החוזה שלו, אבל לא מכיר את הפרטים". מערכת היחסים בין המאמן לראמוס ידועה כטובה במיוחד, וייתכן כי בעקבותיה תבוא גם התפנית בעלילה שתשאיר את הבלם במדי הבלאנקוס. בקדנציה הקודמת של אנצ'לוטי ראמוס היה השחקן ששיחק הכי הרבה דקות פרט לכריסטיאנו רונאלדו, וגם כבש את השער הדרמטי בגמר ליגת האלופות ב-2014. עם זאת, נראה כי הסאגה סביב ראמוס כשורה גם בעניינים פנימיים בתוך המועדון, ולא ברור האם אנצ'לוטי יוכל להשפיע על מנת להשאירו בכל זאת.

איסקו
לקשר חוזה עד 2022, אך במהלך העונה האחרונה כבר ביקש מראשי המועדון לעזוב. איסקו כמובן לא שוחרר, אך קיווה לעבור במהלך הקיץ הנוכחי. עם זאת, על אף רצונו, הספרדי לא זוכה להצעות רבות, וייתכן כי יישתכנע להישאר בסגל של אנצ'לוטי, שעשוי לנסות להחזיר אותו אל יכולת השיא לקראת העונה הבאה.

גארת' בייל
"אין לי ספק שאם תהיה לו מוטיבציה הוא יוכל לשחק ולתת עונה נהדרת", אמר מאמן הבלאנקוס הנכנס, שנראה כי ייתכן וירצה לתת הזדמנות לוולשי שיסיים חוזה בסיום העונה. בקדנציה הקודמת של אנצ'לוטי בריאל, היחסים שלו עם בייל לא היו מושלמים, ומשבר אמון נבנה בין השניים, לאחר שסוכניו של הקשר התקשרו למאמן בעקבות החלטות עימן לא הסכימו. הדברים כמובן השתנו מאותם ימים באמצע העשור הקודם, אך יהיה מעניין לראות מה יהיה טיב היחסים בין המאמן לשחקן.

מרטין אודגור
הנורבגי, שיחזור מהשאלה בארסנל, ערך את הופעת הבכורה שלו בגיל 16 בלבד עם אנצ'לוטי על הקווים. בתקופתו של זידאן אודגור לא זכה לקרדיט כמעט ובכלל, ובעקבות כך ביקש לעבור לקבוצה האנגלית בינואר האחרון. לאחר התקופה הנהדרת שלו בפרמייר ליג, התותחנים מעוניינים בלהחתים אותו, אך כרגע לפחות נראה כי הוא ישוב למדי הבלאנקוס לקראת העונה הקרובה. המדרידאים סבלו העונה ממכת פציעות לא שגרתית, ונראה כי חזרתו של אודגור לסגל יעניק לה עומק חשוב לכל מקרה שלא יהיה.

דני סבאיוס
השחקן, ששיחק גם הוא במדי ארסנל בעונה החולפת לא היה בתכניות של זידאן לעונה הקרובה, לאחר שהשניים הסתכסכו בעונת 2018-19. עם זאת, כעת,  בעקבות חילופי המאמנים, עתידו עוד צריך להיקבע. ההערכה אומרת שבמידה והקשר יראה כי לא צפויות לו דקות משחק, יבקש העברה למועדון אחר.

קאסמירו
בעונת הלה דסימה הברזילאי היה שותף ל-600 דקות בלבד, וסבל מחוסר אמון מצידו של אנצ'לוטי. כעת, המאמן חזר ומעמדו של קאסמירו בקבוצה השתנה לחלוטין, והוא גדול בהרבה מבפעם האחרונה שהשניים שיתפו פעולה. קאסמירו אמור להיות חבר קבע ב-11 של הבלאנקוס, וספק אם האיטלקי ישנה זאת.