הסיפור שלא סופר: כך תוכננה מראש הפרידה של ברצלונה ממסי

הסיכום איתו שלא היה, ההחלטה לפני חודש שאין אפשרות שיישאר ו'השקרים' של לאפורטה לאורך הדרך. בספרד חשפו פרטים חדשים שמאירים באור אחר את העזיבה של הכוכב הגדול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.08.21 - 10:51

תגיות: ליאו מסי

תחילת כתבה

חשיפה מסעירה הבוקר (ראשון) בספרד. כתב המונדו דפורטיבו מרסל לורנטה מדווח שנשיא ברצלונה ז'ואן לאפורטה החליט כבר לפני חודש שהוא לא יאריך את החוזה של ליאו מסי.  על פי הדיווח, לאפורטה ומנכ"ל ברצלונה מתאו אלמאני החליטו שהפרעוש לא בתוכניות הכלכליות ושלכאורה, לאפורטה התייחס למשא ומתן שקרי שהתנהל בתקופה האחרונה מול מסי. ההוכחה לכך, לדבריו של לורנטה, היא שאחד מסוכני הפרסום של מסי סיים את החוזה שלו ב-30 ביוני ולא קיבל הצעה לחידוש.

במסיבת העיתונאים האחרונה לאפורטה אמר: "מסי הוא השחקן הטוב בעולם, ולכן הגיוני שיש לו הצעות אחרות שגם טובות מאוד. ההצעה שלנו היא הטובה ביותר שיכולנו להגיש, תוך עמידה באפשרויות הכלכליות של בארסה. כולל, אני יכול להגיד, שהלכנו קצת מעבר כדי להגיש הצעה שהשחקן יסכים לקבל. מה שקרה זה שלא יכולנו להפוך את זה לרשמי בגלל הגבלות שכר".  לפי לורנטה, ברצלונה לא הייתה מסוגלת בכלל לשלם ולא הייתה שום כוונה לחתום עם מסי.

אם כך, לטענתו של העיתונאי, לאפורטה ידע כבר לפני חודש שמסי לא יאריך את החוזה שלו למרות שבתקשורת אמר שבנוסף להחתמות של קון אגוארו, ממפיס דפאיי ואריק גארסיה יהיו "שלוש או ארבע החתמות נוספות". הנשיא שמר על השקר שלו שעות אחדות עד שמסי חזר למתחם האימונים בשבוע שעבר, התנצל על המצב בכלכלי ומגבלת השכר שהייתה זהה ללפני חודש, ושיקר לסוסיוס (בעלי המניות של המועדון) ולעיתונאים כשהדליף על "סיכום כולל".

נראה שלמרות שהתמונה שהצטיירה לקראת סוף השבוע האחרון, לפיה נשיא ברצלונה ומסי נפגשו ולא הגיעו לסיכום, ישבו בפגישה שבה שני הצדדים כבר ידעו מה הולך לקרות. זאת הייתה ככל הנראה הפגישה האחרונה של הפרעוש בברצלונה, ימים ספורים לפני שיהפוך בזמן הקרוב, כנראה, לשחקן פ.ס.ז'.