הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"עשיתי הכל כדי להישאר, אבל זה נגמר": מסי עוזב את ברצלונה

אחרי 21 שנה, השחקן הטוב בעולם עוזב את המועדון בו גדל: "היינו משוכנעים שנישאר, כבר הסכמתי לקצץ 50 אחוז מהשכר שלי. הייתי כן לגמרי, לפחות בצד שלי. מכאן אין דרך חזרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.08.21 - 13:44
תחילת כתבה

רשמית: ליונל מסי עוזב את ברצלונה. אחרי ימים ארוכים של שמועות וספקולציות, הכוכב שם הכל מאחור והודיע על כך במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ראשון) באצטדיון הקאמפ נואו בעיר. עוד לפני שאמר מילה אחת, הוא עלה ופרץ בבכי לקול מחיאות הכפיים הארוכות של הקהל הרחב שמילא את האולם - ובפיו המסר הברור: "אני פה מאז שאני בן 13, ואחרי 21 שנה אני עוזב עם אשתי ושלושת ילדיי".

"בימים האחרונים חשבתי המון על מה שאני הולך להגיד, אבל האמת היא שאני לא מסוגל לחשוב על כלום. זה מאוד קשה עבורי, אחרי שהייתי כאן כל חיי. אני עוד לא מוכן. המשפחה שלי ואני היינו משוכנעים שנישאר כאן, בבית שלנו. היום אני אומר שלום לכל זה. אין לי ספק שנחזור לכאן.. אני אסיר תודה על האהבה שאנשים הראו לי".

"אני עוזב בלי להיפרד מהקהל. רציתי להגיד שלום בדרך אחרת, עם אנשים באצטדיון. אבל כך זה היה צריך להיות עם המגפה. אני מקווה שאוכל לחזור למועדון יום אחד, לתרום כדי שבארסה תמשיך להיות הטובה ביותר בעולם".

כמו כן, מסי התייחס לשאלת חידוש החוזה שנפלה ברגע האחרון: רצינו לחדש את החוזה עד הרגע האחרון, אבל לא יכולנו בגלל ההגבלות של הלה ליגה. הדברים הם בדיוק כמו שלאפורטה אמר אותם. עשיתי הכל על מנת להישאר. בעונה שעברה לא רציתי להישאר, כפי שאמרתי. העונה רציתי להישאר ולא יכולתי. הצעתי לקצץ 50% מהשכר שלי, פעלתי בצורה הכי כנה, לפחות מהצד שלי".

"למועדון יש חוב גדול מאוד והם לא רוצים שהמצב יחריף. עשיתי את המיטב מצידי על מנת להישאר אבל לא הצלחתי. אין לי יותר מה להגיד".

"אני לא מרגיש שמישהו עבד עליי", הוא ענה לשאלות של הכתבים, "כולם עשו מה שהם יכולים, וזה לא היה אפשרי. תמיד הייתי ישיר עם האוהדים. היה לי חשוב שכל מי שנתן לי הרבה, יידע את האמת - כשאתה לא מדבר, אז אומרים הרבה דברים במקומך".

שאלת המפתח היתה עתידו, והוא ענה: "פאריס סאן ז'רמן היא אפשרות. אבל כלום לא אושר. היו הרבה מועדונים שהתעניינו". אני אסיר תודה על כל הקריירה שהיתה לי, התארים שזכינו וגם ההפסדים כי הם עזרו לי ללמוד ולצמוח. מכאן אין דרך חזרה, כאן זה נגמר".