הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פאפו גומס: "גספריני תקף אותי, הוא חצה את הגבול"

הכוכב על הפרידה מאטאלנטה: "ציפיתי להתנצלות, הנשיא פחדן". וגם: הזכייה בקופה אמריקה לצד מסי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.21 - 15:14

אלחנדרו גומס, המוכר בעיקר כ"פאפו", היה אחד הכוכבים הגדולים של אטאלנטה, אלא שעימות בינו לבין המאמן ג'אן פיירו גספריני הוביל לסיום דרכו בברגאמו, ומעבר לסביליה בינואר האחרון. כעת, בראיון ל"לה נאסיון", הכוכב הארגנטינאי חושף מה באמת קרה בין השניים.

זה התחיל בדקה ה-35 במחזור החמישי בשלב הבתים, אז אטאלנטה פיגרה 1:0. הארגנטינאי ששיחק בשמאל סירב לבקשתו של גספריני להחליף אגף, על אף שידע שהדבר יוביל להחלפתו: "טעיתי, לא הקשבתי להוראות הטקטיות והמאמן הוציא אותי במחצית, אבל אחרי זה הוא ממש תקף אותי פיזית, וזה עבר את הגבול מבחינתי. ציפיתי להתנצלות. אחרי כמה ימים דיברתי עם הנשיא ואמרתי לו את זה שאני מצפה שהוא ידבר עם המאמן, באסיפה הקבוצתית אחרי זה אני הייתי הראשון והתנצלתי על הטעויות שלי על המגרש, אבל המאמן? ממנו לא שמעתי כלום".

הכוכב המשיך: "ידעתי שאני לא יכול להמשיך שם יותר. ביקשתי מהנשיא לעזוב כי ידעתי שהוא פחדן מדי לדבר עם המאמן שלו, והוא איים לא לתת לי ללכת. מכאן התחילה המלחמה. חבל שככה הסתיימו שבע השנים שלי באטאלנטה, ועוד כקפטן".

גספריני הגיב על דבריו של גומס: "הוא התחיל להתנהג בצורה בלתי מתקבלת על הדעת במגרש ומחוץ למגרש. האגרסיביות הפיזית? היא בכלל הייתה שלו. הסיבה האמיתית שהוא עזב הייתה שהוא התנהג בחוסר כבוד למעודון שנתן לו כל כך הרבה".

גומס זכה בקיץ האחרון עם ליאו מסי בקופה אמריקה, וסיפר על התחושות: "הוא התחיל לדבר לפני הגמר והאמת היא שאני לא בדיוק זוכר את המילים, כי מיד בכיתי. הוא אמר משהו על המאמצים, על המשפחות... והדמעות זלגו לי כמו תינוק ... ליאו הוא הנורמלי והפשוט מכולנו. אני יכול להבטיח שהוא הטיפוס והחבר הכי רגיל שיש, אבל הוא נושא את שם המשפחה מסי ורבים מאמינים שהוא מתנהג אחרת".

פאפו המשיך: "הוא מנהיג מוחלט וקפטן אמיתי, כי הוא מראה את זה ומשמש דוגמה. תמיד רוצים להשוות אותו למראדונה, רוצים שהוא יצעק ויילחם, וליאו לא כזה. אבל אם הוא צריך לעשות את זה בחדר ההלבשה, הוא עושה את זה. מה שקורה זה שליאו לעולם לא יוציא את זה החוצה ולא יחרטט. כשהוא צריך לכעוס ולהגיד לך משהו, הוא אומר אתה בין ארבע קירות".