הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי 10 חודשים: אנסו פאטי בסגל ברצלונה

החלוץ עשוי להשתתף מול לבאנטה: "רק רוצה ליהנות מכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.09.21 - 15:25
תחילת כתבהמחול השדים עדיין לא נרגע סביב ברצלונה. אחד המועדונים הגדולים בעולם מצוי בשעת משבר, מהגדולות שחווה. מעמדו של המאמן, רונאלד קומאן, מעורער, המצב הכלכלי עדיין לא השתפר - והקבוצה סופרת כבר שלושה משחקים ללא ניצחון, כשבכל 270 הדקות (ברוטו) היא כבשה רק שער אחד (וגם הוא הגיע מהבלם, רונלד אראוחו, בתוספת הזמן).

מחר (ראשון, 17:15) היא תנסה לתקן את הרושם (ואת מצב הנקודות) בקאמפ נואו מול לבאנטה, כאשר החדשות - והתקוות - המרכזיות מגיעות מכיוונו של אנסומאנה "אנסו" פאטי הצעיר. החלוץ בן ה-18 שב להתאמן ויחזור מחר לסגל הקבוצה, אחרי פציעה שהשביתה אותו במשך קרוב לשנה - מנובמבר 2020 עד סוף ספטמבר 2021. פאטי, שנולד בגינאה-ביסאו והתאזרח בספרד, לא יפתח בהרכב - אבל כן יחכה על הספסל, ועל פי דיווחים בספרד אמור לקבל בין עשר דקות לרבע שעה של משחק. "אני רק רוצה ליהנות שוב", אמר פאטי לערוץ הטלוויזיה של ברצלונה לקראת הקאמבק המרגש (עבורו ועבור האוהדים). אנחנו צריכים להסתכל קדימה. אני רוצה להודות למשפחה, לאוהדים ולחברים לקבוצה; הם אלה שנתנו לי את הכוח בזמן השיקום". כמו כן, שיתף פאטי מהחוויה הרגשית שעבר: "כשאבא שלי ראה אותי שוב קופץ על המגרש, רץ, מכדרר, הוא התחיל לבכות - וגם אני. הפציעות עוזרות לך להתבגר, כי אתה לומד להעריך יותר את הכל".

ולצד כל אלה, רוחשות השמועות סביב עתידו של קומאן. המאמן ההולנדי, שלא יהיה על הקווים במשחק עקב ריצוי עונש הרחקה (לאחר שספג כרטיס אדום מהספסל במשחק מול קאדיס ביום חמישי), התייחס למעמדו במסיבת העיתונאים טרם המשחק: "אני מודע לכל השמועות ושמות המאמנים שיחליפו אותי, אבל אני לא קורא את התקשורת. אני לא רוצה לבזבז אנרגיה על דברים שאין לי שליטה עליהם. המשימה שלנו היא לנצח משחקים".