הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מפנה מקום: מי יחליף את קומאן בברצלונה?

הפייבוריט של קרויף, זה שמזכיר ללאפורטה את רייקרד וצ'אבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.09.21 - 10:56
תחילת כתבה

זה לא חדש שרונלד קומאן מתקשה לסחוף את ברצלונה בשבועות האחרונים, אבל אמש (רביעי), בהפסד הקטאלונים 3:0 לבנפיקה בליגת האלופות, ניתנה תחושה ששעון החול של המאמן ההולנדי הסתיים. כעת, עושה רושם, השאלה היא לא "האם" - אלא "מתי" יסיים קומאן את הקדנציה?

בדיוק כמו בליל אמש, גם הבוקר התקשורת הקטאלונית רעשה ועסקה בעתידו של קומאן. על פי הדיווחים, קברניטי ברצלונה, ובראשם ז'ואן לאפורטה, לא רצו לקבל החלטה נמהרת אחרי המשחק ודחו את ההחלטה להיום. במהלך הלילה, ב-04:00 לפנות בוקר ליתר דיוק, נערכה פגישה בין לאפורטה לרפאל יוסטה, מתאו אלמאני ואנריק מאסיפ בנוגע לעתיד המאמן.

אחת השאלות המרכזיות שעלו בפגישה, נוגעות במצבה הכלכלי של ברצלונה והאם הוא מאפשר פיטורי מאמן. עם זאת, ב"מארקה" דווח שאכן לברצלונה יש את היכולת להתמודד כלכלית עם פרידה מקומאן. ועדיין, לא נראה שברצלונה תוכל להחתים מאמן מהשורה הראשונה.

יש כמה שמות שמוזכרים כבר תקופה ארוכה כמועמדים לגיטימיים להחליף את קומאן. מעל כולם, לפחות בעיני האוהדים, נמצא צ'אבי. אלא שלפי "מארקה", על אף הקשרים הטובים שלו עם לאפורטה וג'ורדי קרויף, קשר העבר לא ירצה "לדרוך" על קומאן והוא עוקב אחרי ההתפתחויות. בנוסף, כמאמן אל סאד, צ'אבי ומשפחתו מרוצים מהחיים בקטאר ולא יעזבו בלי ברכת הדרך מבעלי המועדון מהנסיכות. עוד נטען כי לאפורטה לא רוצה "לשרוף" מהר מדי את הקלף של צ'אבי. הנשיא לא רוצה למנות את הקפטן האגדי במצב הרעוע של המועדון, ומעדיף לראות בו פתרון לטווח הארוך.

מה שמוביל אותנו למועמד שכן מועדף על לאפורטה, ושמו הוא אנדראה פירלו - שעל פי הדיווחים הבוקר הוא המועמד המוביל לעמוד על הקווים של בארסה, לפחות בעיניו של לאפורטה. על פי הדיווחים, אופציית פירלו מזכירה לנשיא הקטאלונים את מינוי פרנק רייקארד תחת שרביטו ב-2003, אך אין קונצנזוס בהנהלת המועדון לגביו.

לבסוף, נותר עוד שם בודד ברשימה, שמו של רוברטו מרטינס. גם לו יש מערכת יחסים קרובה עם קרויף, אך הוא מחזיק בחוזה בנבחרת בלגיה עד אחרי מונדיאל 2022 עם סעיף שחרור של 1.8 מיליון יורו. על פי הדיווחים, אקס מכבי ת"א דוחף למינויו של מרטינס. המאמן עצמו מבין שברצלונה רוצה חוזה ארוך טווח, ומבחינתו זה עכשיו או לעולם לא, אבל יחד עם זאת, הוא לא ישקול אף פנייה עד ה-10 באוקטובר, אז יסתיים פיינל פור ליגת האומות שבו בלגיה משתתפת.

בינתיים, בקטאלוניה מדווחים שגם אם תחליט להיפרד מקומאן, ברצלונה תעשה זאת אחרי המשחק מול אתלטיקו מדריד - בו בכל מקרה הוא לא יוכל לעמוד על הקווים. פירלו נותר השם הבולט ברשימה, אך הוא עדיין לא קיבל הצעה רשמית - ואם אחת כזאת תגיע, הוא "פתוח להצעות". במקביל, חברי הדירקטוריון של ברצלונה לוחצים על לאפורטה לפטר את קומאן. שמות מפתיעים נוספים שעלו הם ראלף ראנגניק, מאמן לייפציג בעבר שנמצא ללא קבוצה, יוגי לב, שסיים את דרכו בנבחרת גרמניה, מרסלו גז'ארדו, שחקן נבחרת ארגנטינה בעבר ומאמן ריבר פלייט, ואוסקר גרסיה, אקס מכבי ת"א.  

כך או אחרת, בין אם מדובר באחד מהשמות שהועלו בתקשורת הקטאלנית או ברונלד קומאן, נראה שהשעות הקרובות יהיו מכריעות בנוגע לעתיד העונה של ברצלונה. האם ההולנדי יעמוד על הקווים במשחק מול אתלטיקו מדריד בשבת? ימים יגידו, אולי אפילו שעות.