הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מאמן כמו בימי פפ": מצבו של צ'אבי בקטאר

המגעים שנמשכים עם ברצלונה והשיקולים המקצועיים. מבט מקיף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 20:30

תגיות: ברצלונהצ'אבי

תחילת כתבה

בכל העולם מסכימים באופן די גורף לגבי שני משפטים בכל הנוגע לעמדת המאמן בברצלונה. המשפט הראשון: מעמדו של רונלד קומאן מעורער, בעיקר בעקבות התוצאות המאכזבות לאחרונה של הקבוצה. המשפט השני: אחד המועמדים הבולטים להחליף אותו, יום מן הימים, הוא שחקן העבר של הקבוצה שכל האוהדים רוצים לראות שוב ב'קאמפ נואו' - צ'אבי הרננדס.

בתקופה האחרונה עלו דיווחים רבים על כך שנשיא בארסה, ז'ואן לאפורטה, בקשר רציף עם קשר העבר על מנת לנסות לשכנע אותו לאייש את תפקיד המאמן, בכדי שהוא יהיה זה שיחזיר את הקטאלונים לימים זוהרים קצת יותר. כשחקן, צ'אבי היה אחד הכוכבים המרכזיים בתור הזהב של בארסה, וכעת אוהדים רבים קוראים לראשי המועדון להביא אותו כמה שיותר מהר, שהוא יהיה זה שיחליף את קומאן על הקווים ויהיה המנהיג החדש כפי שהיה כשחקן.

אבל צריך לקחת בחשבון פקטור משמעותי מאוד - הסיטואציה שצ'אבי נמצא בה בתפקיד הנוכחי שלו. כיום הוא מאמן את אל-סאד בליגה הקטארית, הקבוצה בשורותיה פרש אחרי שעזב את קבוצת נעוריו, ברצלונה, בה בילה את מרבית הקריירה שלו. בעונה שעברה הוא זכה עם קבוצתו באליפות קטאר, ואת עונת 2021/22 הוא פתח עם מאזן מושלם של חמישה ניצחונות מחמישה משחקים. הוא גם זכה היום (חמישי) בתואר מאמן חודש ספטמבר בליגה, אז בסך הכל הוא נהנה איפה שהוא נמצא וגם מגיע להישגים.

זאת כמובן עוד סיבה למה אוהדי ברצלונה כל כך רוצים לראות אותו חוזר - בגלל פילוסופיית המשחק המוצלחת שלו. בכלי התקשורת וברשתות החברתיות צץ משפט אחד שחוזר על עצמו לא מעט: "אל-סאד של צ'אבי משחקת כמו ברצלונה בימיה הטובים". בקטאלוניה לא היו יכולים להתעלם מחלק מהשערים שנכבשו על ידי הקבוצה של צ'אבי במשחקים האחרונים, בהם רואים את המהלכים הקבוצתיים ואף פעמים רבות גם מהלכים שהוגדרו כ"טיקי-טאקה". "ממש כמו בתקופת גוורדיולה", כתב אחד המצייצים.

עם חתימתו של צ'אבי על הארכת חוזה עד יוני 2023, היה נדמה שלא יהיו יותר שמועות בגזרתו ושהסיפור נסגר לתקופה ארוכה. אולם, השינויים במעמדו של קומאן והמצב הקטסטרופלי של בארסה בזמן האחרון הוביל לכך ששוב קשר העבר על הפרק. הוא עצמו אמר בראיון לפני מספר ימים: "אני פתוח לכל הצעה. כל דבר אפשר לשקול ואז אפשר לקבל החלטה. אין לי מושג לאן מועדות פניי בעתיד".

מנגד, עלתה ספקולציה (עם הרבה היגיון מאחוריה) שצ'אבי דווקא יעדיף להישאר בקטאר לפחות עד מונדיאל 2022. כל העיניים בעולם כולו יהיו על המארחת של גביע העולם הקרוב, וצ'אבי רוצה לחוות זאת ממקור ראשון. יש עדיין הרבה מאוד סימני שאלה לגבי מה שחקן העבר האגדי באמת מתכנן, ובמקביל לא ברור כיצד יפעלו בברצלונה עם קומאן ועם חיפושי המחליף שלו, אבל דבר אחד בטוח - סאגת החזרה של צ'אבי ל'קאמפ נואו' תמשיך לעורר כותרות עוד זמן רב, עד אשר הוא יום אחד יחתום על החוזה כמאמן הקבוצה.