הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הבלם הטוב בליגה": אמאדור מרשים בסראגוסה

הקבוצה מאכזבת, אקס מכבי מצטיין: "מנהיג את כל ההגנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.21 - 11:31

אם יש מישהו שיכול היה לעזור להגנה של מכבי ת"א העונה זה ז'איר אמאדור. שנה וחצי עברו מאז שהבלם הפורטוגלי עזב את ישראל מסיבות אישיות לטובת סראגוסה מהליגה השניה בספרד, והעונה הוא נקודת האור הבודדת באחת מהקבוצות המאכזבות של הליגה השניה בספרד (מקום 18). בספרד התייחסו לעליונות של אמאדור לעומת החולשה של חבריו לקבוצה.

"סראגוסה במקום ה-18 ויש לה את ההגנה הכי טובה בליגה, זו שספגה רק 10 שערים. זה אבסורד", תיארו בספרד, "מי שאחראי להגנה הטובה הזאת הוא ז'איר אמאדור. הפורטוגלי הוא השחקן ששיחק הכי הרבה העונה בסראגוסה ולמעשה היחיד שלא מתבצעת רוטציה על התפקיד שלו. היכולת שלו מדהימה".

"כשהוא הגיע, אמאדור התמודד עם בעיות רפואיות והיה קשה לראות את היכולת שלו", הודו בספרד, "היום הוא הפייבוריט של המאמן. ההרכב משתנה, אבל ז'איר הוא היחיד שתמיד משחק".

"אנחנו מכירים אותו מצוין מהליגה, אבל השנה הוא לקח את היכולת שלו צעד אחד קדימה", נכתב ב-"HERALDO", "הצוות המקצועי רואה בו המנהיג וזה שמכוון את ההגנה. היכולת שלו להניע כדור, ולקרוא את המשחק היא מצוינת. היא זו שעושה את ההבדל. אפשר להגיד בהחלט שז'איר הוא הבלם הטוב בליגה".

המספרים של אמאדור מדברים בעד עצמם. הוא רושם 4.7 חילוצי כדור במשחק, מנצח ב-61% מהמאבקים האוויריים ומשתתף בצורה פעילה בהנעתה כדור כשהוא השחקן עם אחוזיה מסירות המדויקות ביותר בקבוצה (87%).

כעת בסראגוסה מקווים שהקבוצה תצליח לצאת לדרך חדשה, וחבריו של אמאדור, יצליחו בהובלתו לצאת לדרך חדשה.