הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שער נקי לצד הגנה מחוררת. הבכורה של צ'אבי

המאמן: "מרוצה. אבל צריך להשתפר". וגם: עתידו של אגוארו, החשיבות של ממפיס והרצף שנשבר מאז ספטמבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.21 - 00:10
בכורה מוצלחת על הקווים לצ'אבי (GETTY)
בכורה מוצלחת על הקווים לצ'אבי (GETTY)

תחילתה של תקופה חדשה? ברצלונה השיגה אתמול (שבת) את ניצחון הבכורה שלה בעידן צ'אבי עם 0:1 קטן ומשמעותי על אספניול בדרבי. המאמן יודע כי נותרו לחניכיו לא מעט נקודות לשיפור לקראת ההמשך, אך יכול בהחלט לקחת מספר נקודות לשימור לעתיד.

"היו להם מצבים להשוות, אבל זה הכדורגל", פתח צ'אבי את דבריו, "אספניול לחצה עלינו הרבה, אבל אני מרוצה מהתוצאה ומהעבודה של הקבוצה", הוסיף האיש החדש על הקווים. "זה ניצחון חשוב עבורנו. זה כבוד גדול לחזור הביתה, אני 'קולה' (אוהד ברצלונה), וכבר אמרתי שאתן הכל עבור ברצלונה", אמר המאמן בהתרגשות.

אחד השינויים המשמעותיים שערך המאמן הוא שילובם של בוגרים נוספים מהאקדמיה של ברצלונה בסגל הקבוצה הבוגרת. "איליאס ואבדה שיחקנו מצוין, הם כשרונות וחשוב שיהיה לנו דור חדש של כדורגלנים. הם יעזרו לנו הרבה", סיפר צ'אבי. לסיום, המאמן החמיא לחניכיו, אך הוסיף סייג משמעותי: "מה שאהבתי יותר מכל זה את הגישה של השחקנים. כמובן שיש דברים שצריך לשפר. למעשה, יש הרבה...".

כמו כן, המאמן הכחיש את הפרסומים לפיהם חלוץ הקבוצה "קון" אגוארו צפוי להכריז על פרישה ממשחק פעיל בשבוע הקרוב: "מה שמדברים עליו זה לא נכון. אני מקווה שהוא ימשיך לשחק כדורגל. דיברנו איתו בימים האחרונים והמידע שיש בידינו הוא לא כפי שפורסם".

נראה כי ההימור של המאמן על צעירים עבד. מעבר לשלוש הנקודות, הקטאלונים שמרו לראשונה על שער נקי בליגה מאז ה-26.9, ב-0:3 נגד לבאנטה. גם סרחיו בוסקטס החמיא לבחירת ההרכב של צ'אבי: "זה הזמן הנכון להמר על הצעירים. יש לנו דור טוב וצריך להמשיך עם הדרך הזאת".

הקשר הוותיק הוסיף: "היינו צריכים את הניצחון כדי להמשיך לצמוח ולהעלות את הביטחון שלנו. יש לנו מאמן חדש, פילוסופיה חדשה ונמצא את הדרך בחזרה למעלה".

מי שסחט מחמאות גם כן הוא ממפיס דפאי. שער הניצחון של ההולנדי הפך אותו לשחקן שהרוויח הכי הרבה נקודות עבור קבוצתו ב"לה ליגה". כיבושיו של ההולנדי היו שווי ערך ל-7 נקודות עבור הקטאלונים.

במקביל, ישנה נקודה מרכזית אחת שברצלונה וצ'אבי יהיו חייבים לתת עליה את הדעת. במשחק הבכורה של המאמן על הקווים, איימה אספניול 12 פעמים על שערם של הקטאלונים - הכי הרבה מאז פרנק רייקארד באוגוסט 2002, אז נבעטו 17 בעיטות לכיוונה.