הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אנצ'לוטי הפתיע: "אוהב שאנחנו סובלים"

ריאל התבססה במקום הראשון. וגם: השיאים של בנזמה ומודריץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.21 - 08:04
כרים בנזמה. עוד ציון דרך (GETTY)
כרים בנזמה. עוד ציון דרך (GETTY)
תחילת כתבה

זה הלך קשה במיוחד אבל בסופו של דבר ריאל מדריד השיגה שלוש נקודות יקרות אתמול (רביעי) עם 0:1 קטן על בילבאו בברנבאו. אי אפשר להגיד שהניצחון הזה מוצדק, מאחר והבאסקים הגיעו למצבי הבקעה רבים, אך כשלו להבקיע, אם זה בעקבות חוסר דיוק ומזל מול השער, או אם בגלל טיבו קורטואה המצוין, שרשם שתי הצלות גדולות. לשני המאמנים היה לא מעט מה להגיד על השוער הבלגי, חוסר המזל של בילבאו וגם על ההבדלים בזמני המנוחה של הקבוצות.

מעבר למחמאות לקורטואה או לחוסר המזל של בילבאו, שני שחקנים נוספים של ריאל רשמו הישגים נאים במיוחד. כרים בנזמה, שממשיך בכושר הפנטסטי שלו, רשם את שערו ה-35 ב-46 משחקים במהלך שנת 2021 בכל המסגרות, ובכך השווה את שיאו (35 שערים ב-50 משחקים ב-2019). עושה רושם כי הצרפתי בדרך לעוד עונה גדולה, אולי הגדולה ביותר שלו.

בנוסף לחלוץ, גם זוכה "כדור הזהב" ב-2018 לוקה מודריץ' הגיע לציון דרך מרשים. הקרואטי הנפלא, שסידר לבנזמה את השער היחיד במשחק, רשם את בישולו החמישי העונה בכל המסגרות - יותר מכל שחקן אחר בליגה הספרדית העונה.

אחרי המשחק, קרלו אנצ'לוטי דיבר על המחצית השנייה, שבה בילבאו שלטה באופן מוחלט וסיכנה את שערה של ריאל פעם אחר פעם: "מה קרה לנו במחצית השנייה? אתלטיק קבוצה טובה, הם עוד לא הפסידו משחק בחוץ וגם נחו יותר מאיתנו. אנחנו סובלים אבל יודעים איך לעשות את זה", הוא המשיך: "בכנות? אהבתי יותר את המחצית השנייה שבה סבלנו".

עניין המנוחה הטריד את מאמן הבלאנקוס לא בפעם הראשונה העונה: "ניצחנו קבוצה שנחה יומיים יותר מאיתנו ולא משחקת במפעלים אירופאים, אז אני מרוצה". בנוגע לאיש המשחק, טיבו קורטואה, אמר האיטלקי: "מה שקורטואה עושה.... הוא פשוט עוצר הכל, גם באימונים", המשיך תוך כדי שהוא צוחק: "הוא אף פעם לא נותן גם לחלוצים שלנו לכבוש".

בצד המפסיד, מאמן אתלטיק בילבאו, מרסלינו, היה מרוצה מההופעה של החניכים שלו: "במשחק הכי טוב שלנו לא ניצחנו, ככה זה כדורגל, לפעמים הוא פשוט לא הוגן. לא הגיע לנו להפסיד פה היום אבל זה קרה". לטענתו, זה לא משהו שקרה באופן חד פעמי, וקבוצתו סובלת מחוסר ניצול מצבים במשחקים רבים העונה: "אנחנו באים לנצח, אבל זה קורה לנו הרבה, יש פה עניין של חוסר מזל".

לסיום, סיכם המאמן הספרדי, שקבוצתו רשמה משחק ליגה שישי ללא ניצחון: "לפעמים כדורגל הוא פשוט אכזרי".