הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אתלטיקו ברצף ההפסדים הארוך בעידן סימאונה

הנתון העגום של המנג'ר. בספרד תקפו: "קבוצה שטוחה שלא לומדת מטעויות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.12.21 - 06:28
דייגו סימאונה. לא אותה קבוצה שהייתה בשנה שעברה (Getty)
דייגו סימאונה. לא אותה קבוצה שהייתה בשנה שעברה (Getty)

השקיעה של אתלטיקו מדריד המשיכה גם אמש (שבת) עם ההפסד 2:1 לסביליה, הפסד שמגדיל את הפער מהפסגה ל-13 נקודות. כעת הקולצ'נרוס, שאמנם עם משחק חסר, במקום החמישי ומרחק נקודה מראיו וייקאנו הרביעית, העולה החדשה לליגה הספרדית. בסיום המשחק התקשורת הספרדית ביקרה את הקבוצה, שנקלעה לשפל חסר תקדים בעידן דייגו סימאונה.

זאת הפעם הראשונה בה סימאונה מפסיד שלושה משחקים ברציפות בליגה הספרדית. זאת כמות הנקודות הנמוכה ביותר של אתלטיקו מדריד בליגה בעידן סימאונה יחד עם 2019/20, בה השיגו 29 נקודות אחרי 17 מחזורים. באותה עונה הם התאוששו והצליחו להגיע למקום השלישי בסיום, אחרי 51 נקודות מ-21 המשחקים הבאים.

העיתונאי רובן אוריה התייחס: "זאת הפעם הראשונה שבה סימאונה מפסיד 3 משחקים ברצף בליגה וזה ימשיך אם לא ישתנה כלום. הם ספגו 20 שערים ב-17 משחקים. זאת קבוצה שטוחה ופצועה שלא לומדת מטעויות ולא משיגה כלום. אני מבין שיש הרבה אנשים שרוצים שינוי, אבל הקבוצה מפסידה פעם אחרי פעם. הציוד עצמו שבור. עכשיו צריך לתקן אותו".

פיליפה תקף את עצמו ואת חבריו לקבוצה: "אנחנו חייבים להתרכז. אנחנו נותנים לזה לקרות ולכן אנחנו סובלים. אנחנו לא יכולים לסבול במצבים נייחים. זאת חוסר תשומת לב ולא בפעם הראשונה. זה לא קל, אבל אנחנו חייבים להיות מרוכזים לחלוטין בכל שלבי המשחק".

דייגו סימאונה, לעומתו, התייחס בפשטות: "אני האחראי. אנחנו נפתור את זה. המצב קשה, אבל אני נשאר רגוע. אני סומך על שיטת המשחק שלנו". זאת הפעם הראשונה, כאמור, בה המאמן מפסיד שלושה משחקי ליגה ברציפות על הקווים של אתלטיקו אותה הוא מאמן מאז 2011.

בתקשורת הספרדית ציינו גם את לואיס סוארס שהוחלף. סוארס לא הבקיע בשבעת המשחקים האחרונים בכל המסגרות, הרצף הארוך ביותר שלו מאז הגיע לספרד בקיץ 2014. במהלך החילוף סוארס הגיב בזעם ואף הוריד את הנעליים בעודו על הספסל.