הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סירב לבאיירן וניוקאסל: דמבלה קיבל החלטה

עתידו של הקיצוני מתבהר. צ'אבי: "זו בארסה שמתקרבת למה שדמיינתי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.12.21 - 10:23
צ'אבי ופרנקי דה יונג. למרות התוצאה, המאמן מרוצה מחניכיו (GETTY)
צ'אבי ופרנקי דה יונג. למרות התוצאה, המאמן מרוצה מחניכיו (GETTY)

בפעם השלישית בארבעת המשחקים האחרונים - ברצלונה לא מנצחת. הלילה (בין שלישי לרביעי) סיימו הקטאלונים ב-1:1 עם סביליה, כשלפחות במקרה הזה צ'אבי וחניכיו יכולים לצאת עם מעט מקום לאופטימיות, למרות התוצאה המאכזבת.

"הולך להיות לי קשה לישון", אמר מאמן ברצלונה עם סיום ההתמודדות, "אני לא מרוצה מהתוצאה, אבל צורת המשחק שלנו מתקרבת לבארסה שאני רוצה; אמיצה והתקפית - בדיוק כמו שחוויתי וראיתי. זה מה שהביא לנו את ההישגים בעבר", סיכם האיש על הקווים של הקטאלונים.

"סביליה קבוצה מנוסה, הם טובים מאוד טקטית", התייחס צ'אבי ליריבה מהמקום השני בטבלה, "הם יודעים מתי לעצור את המשחק בעבירות", הוסיף והסביר מה מנע מחניכיו להשיג את שלוש הנקודות ברמון סאנצ'ס פיחואן: "לא חסרה לנו סיומת. לפרקים חסרה לנו בגרות והבנה של המשחק, לעיתים קיבלנו החלטות רעות".

החדשות הטובות מבחינת ברצלונה, הן שעוסמאן דמבלה סוף סוף קיבל החלטה - ותאמינו או לא, הוא בחר להישאר במועדון, כך מספרים הדיווחים. ב"ספורט" טענו שהקיצוני סירב להצעות מניוקאסל ובאיירן מינכן, וצפוי להאריך את חוזהו בבארסה.

וחזרה למשחק. אם לשפוט על פי הסטטיסטיקה, הרי שאין ספק באשר לדומיננטיות של הקטאלונים. 23 בעיטות לשער לעומת 5 של המארחת, 7 איומים למסגרת אל מול אחד בודד של סביליה בתוספת 59% אחוזי החזקה בכדור מעידים על שליטה מוחלטת של צ'אבי וחניכיו.

ובכל זאת, ברצלונה יוצאת בתחושת פספוס משמעותית מהמפגש מול האנדלוסים, הן בשל התוצאה והן בשל היתרון המספרי שעמד לרשותם לפרק זמן משמעותי. "מההתחלה האמנו שאנחנו צריכים לנצח", סיפר פרנקי דה יונג,  "הם (סביליה) שיחקו 25 דקות ב-10 שחקנים. היינו צריכים לנצח את המשחק. היינו טובים יותר, וזה מה שהיינו אמורים להיות; אנחנו בארסה. אנחנו חייבים לשחק טוב יותר מהיריבה", הוסיף הקשר ההולנדי שהשלים 85 דקות.

כזכור, ברצלונה פספסה הזדמנות פז לעלות עד למקום הרביעי, אך חלוקת הנקודת השאירה אותה במקום השביעי - מחוץ לשישייה הראשונה המובילה למקום באירופה. סביליה מבחינתה החמיצה איבוד נקודות נדיר של ריאל מדריד ונשארה במרחק חמש נקודות מהראשונה בטבלה.