הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא הבעת אמון: מאחורי החוזה של אומטיטי

הבלם הצרפתי חתם עד 2026, אך המהלך דווקא עשוי לקרב את סיום דרכו במועדון. כך זה התבצע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.22 - 13:53
(Getty)
(Getty)

אוהדי ברצלונה ואוהדי כדורגל בעולם כולו הופתעו מאוד היום (שני), כאשר במועדון הודיעו על הארכת חוזהו של סמואל אומטיטי עד 2026, אולי המהלך האחרון שמישהו יכול היה לצפות לו, אבל המהלך הוא ממש לא הבעת אמון של בארסה בשחקן.

כזכור, הבלם הצרפתי, שנחשב לאחד הטובים בעולם אחרי שהיה חלק משמעותי בזכייה של צרפת במונדיאל ב-2018, ממעט מאוד לשחק בעונות האחרונות.  בשלוש השנים האחרונות לא שיחק יותר מ-14 משחקי ליגה בעונה, וגם העונה שיחק משחק ליגה אחד בלבד.

אבל מאחוריי הקלעים, המחשבה של ברצלונה כלל לא הייתה על הבלם הצרפתי, אלא על פראן טורס. במועדון ידעו שהם חייבים לבצע שינוי בתקציב המשכורות של הקבוצה על מנת לרשום את הספרדי שנרכש בכ-55 מיליון יורו, וכן נכנס המהלך מול אומטיטי. מה שהמועדון הקטאלוני עשה, זה בעצם לפרוס את השכר אותו אמור היה לקבל אומטיטי בשנה וחצי הקרובות, על פי 4.5 שנים, אפילו עם קיצוץ קל.

המהלך עשוי דווקא לקרב את סיום דרכו של הבלם במועדון. אומטיטי לא הצליח למצוא קבוצה שתשלם את שכרו הגבוה, ואולי כעת בשכר נמוך יותר יימצא יעד חדש. זה גם כנראה מאשר שעוסמאן דמבלה לא יחתום על חוזה חדש בבארסה.

אומטיטי, שאמור היה להרוויח שכר מדהים של כ-30 מיליון יורו ברוטו עד תום החוזה שלו ב-2023, ירוויח למעשה 6 מיליון ברוטו לעונה עד 2026, ויש לו אפשרות לעזוב בחינם עד 2023, כאשר גם במקרה של עזיבה ימשיך לקבל את הכסף.